Rehber :
   
Otomotiv
Kofoğlu Otomotiv
Hassoy
Koçmak Oto Renault
Adnan Otomotiv
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
27.10.2009
Bayan Kızılcık Of'ta Çeşitli Etkinliklere Katıldı


Bayan Kızılcık Of’ta Çeşitli Etkinliklere Katıldı

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın eşi Sema Kızılcık, Of Kaymakamlığı tarafından 29 Ekim kutlamaları kapsamında ilçe genelinde tespit edilen 1923 doğumlu Cumhuriyet ile yaşıt 86 yaşındaki 93 dede ve ninenin evlerinde ziyaret edilmesine katıldı.

Devletin sıcaklığını ve şefkatini büyüklerimize göstermek amacında olduklarını ifade eden Bayan Kızılcık, “Yaşlılarımız bizim baş tacımızdır. Bizler her zaman yetimlerimizin, öksüz çocuklarımızın, yardıma muhtaç insanlarımızın ve yaşlılarımızın yanındayız.” şeklinde konuştu.

Daha sonra Cumhuriyet ile yaşıt yaşlılarımız, şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için yemek düzenlendi. Duygusal anların yaşandığı yemekte Bayan Kızılcık, Cumhuriyet yaşıtlarına, şehit ailelerine ve gazilerimize birer Cumhuriyet altını ve çeşitli hediyeler verdi.

Yemekten sonra Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde uygulanan ‘Gelir Getirici Proje’ kapsamında Of – Uzungöl yolu üzerinde yöresel yemekler yapan Of Sofrası Bayan Kızılcık tarafından hizmete açıldı.

Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Kaymakamlığın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde 25 aileye Gelir Getirici Proje hazırladığını söyledi.

Proje kapsamında iş yeri sahibi olan Zehra Sümer ise, “Allah devletimizden razı olsun, hayallerim gerçekleşti. Yeşil kartlı idim, şimdi ise iş kadını oldum. Çocuklarımı iyi bir şekilde yetiştireceğim.” şeklinde duygularını dile getirdi.

Daha sonra Of Kaymakamlığı tarafından geçen yıldan beri devam eden ‘Yetim ve Öksüzlere Sahip Çıkma’ projesi kapsamında Sema Kızılcık, anne ve babaları olmayan İlknur, Elif, Gamze ve Pınar Demircan ile eşi trafik kazasında vefat eden bir yaşında ki kızı Medine ile Kaymakamlığın himayesi altında olan Nuriye hanımı evlerinde ziyaret etti. Ziyarette çocuklarla uzun uzun sohbet eden Bayan Kızılcık, verdiği hediyelerle çocukları sevindirdi.

IMG_8443

IMG_8309

IMG_8378

IMG_8401

IMG_8418

IMG_8466

IMG_8314

Toplam Okunma Sayısı : 1476

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com