Rehber :
   
Restorant
Berk İkinci Bahar
Ali Usta
Cemil Usta
Hatipoğlu Spor Kompleksi
Akçaabat Kültür Park
Yıldızlı Nezih Bahçe
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
02.01.2010
Cem Tarım'ın ilk solo albümü 'Lodos' çıktı...


Cem Tarım’ın Karadeniz müziğine yeni bir soluk getiren ilk solo albümü “Lodos” Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Karadeniz müziğinin sadece eğlence müziğinden ibaret olmadığını, gurbet, sıla özlemi, aşk, göç, ölüm gibi çeşitli konulara farklı bir pencereden bakılabileceğini göstermeye çalışılan albümde, yöre tavrına uygun çalındığında, Karadeniz bölgesi müziğinde bağlamanın önemli bir yer tuttuğu vurgulanıyor.

Karadeniz ritmik ve ezgisel öğelerinin zenginliğinden yola çıkarak çokseslilikle birlikte farklı renklerin ön plana çıkartılmaya çalışıldığı albümün yapılma amacı, Karadeniz müziğinin yağmalandığının, kültürünün ise erozyona uğratıldığının düşünülmesi.

Kayıtları Trabzon’da, miskleri İstanbul’da yapılan albümde Trabzonlu müzisyenler ve müzik öğretmenleri yer alıyor. Ayrıca konuk sanatçı olarak Nikos Michailidis ile iki parçada düet yapılıyor.

Albümde, genellikle Karadeniz müziğinde kullanılmayan bağlama, diğer yöre çalgılarıyla birlikte kullanılıyor. Bağlamaları Cem Tarım tarafından çalınan albümde, özellikle 2 telli bağlama ilk kez Karadeniz müziğiyle tanıştırılıyor. Albümdeki bağlama çalım biçimi Karadeniz tavrını yansıtacak şekilde icra ediliyor.

Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü’nü bitiren ve Haliç Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda master yapan Tarım’ın aynı zamanda çeşitli araştırma ve derleme çalışmaları bulunmakta.

Toplam Okunma Sayısı : 1584

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com