Rehber :
   
Özel Eğitim Merkezleri, Anaokulu, Kreşler
Coach English
Özel Nesrin Cirav Anaokulu
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
06.02.2010
Türk Kızılayı oyuncularımızın davranışını ödüllendirdi.


Oyuncularımız, Haitiyi yerle bir eden ve on binlerce kişinin ölümüne sebep olan depremin açtığı yaraları sarmak için Türk Kızılay’ının, başlattığı yardım kampanyasına destek verdiler. Türk Kızılayı da bu anlamlı davranışı ödüllendirdi.

Geçekleştirilen yardım kampanyasıyla ilgili olarak İstanbul Polat Renaissance Otel'de Türk Kızılayı tarafından, Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu, Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ve futbolcularımızın katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

 

Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Saatçi, sergilenen örnek davranış nedeniyle kulübümüze teşekkür ederek, ''Bu kampanya, Haiti'deki deprem felaketinden etkilenen insanlara Türkiye'den desteğin bir göstergesidir'' dedi.

 

Saatçi, toplantıda, teknik heyet ve futbolculara, sergiledikleri örnek davranış nedeniyle birer plaket verdi.

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Haiti'deki deprem felaketi nedeniyle gerekleştirdikleri yardım kampanyasıyla ilgili, ''Türkiye, bu acıyı daha önce yaşamış bir ülke'' dedi.

 

Bu tür doğal felaketlerin yarattığı sıkıntıları iyi bildiklerine vurgu yapan Güneş, oyuncularının çok güzel bir iş yaptıklarını söyledi.

 

Kaptanımız Rigobert Song da kendilerinin yalnızca birer futbolcu değil, toplum önünde sorumlulukları bulunan insanlar olduklarını dile getirerek, ''Deprem felaketi sadece orada yaşayanları değil, insani ve vicdani olarak bizleri de etkiledi. Düzenlediğimiz kampanyayla da bir katkı sağlamak istedik'' ifadelerini kullanırken, Umut Bulut ise Haiti'de insanlık adına üzüntü verici bir durum yaşandığını aktardı.

Gerçekleştirilen yardım kampanyasının öncülerinden olan Kolombiyalı futbolcumuz Teofilo Gutierrez, Türkiye'ye transferinin Haiti'deki deprem felaketine denk geldiğine değinirken, şunları söyledi:

''Takımdaki Güney Amerikalı arkadaşlarımla konuşup, böyle bir kampanya düzenlemeye karar verdik. Yöneticilerimiz de bu fikrimize olumlu yaklaştılar. Buraya geleli kısa bir süre oldu ama Trabzonspor'un Türkiye'nin önde gelen ekiplerinden biri olduğunu gördüm. Yaptığımız bu kampanya, başkalarına da örnek olmalı. Deprem felaketinden hayatta kalanların, yaşamlarını daha rahat devam ettirebilmeleri için böyle çalışmalara ihtiyaç var.''

 

Asbaşkanımız Hayrettin Hacisalihoğlu ise sergilenen örnek davranış nedeniyle başta Kolombiyalı oyuncuları Gutierrez olmak üzere, takımına ve teknik heyetine övgüde bulunarak, ''Teofilo'nun bu yaklaşımı bizi çok etkiledi. Kulüp olarak bu kadar duyarlı bir oyuncu kadrosu ve teknik heyetle çalışmaktan gurur duyuyoruz' şeklinde konuştu.

Toplam Okunma Sayısı : 1102

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com