Rehber :
   
Dernekler
gulnet
Trabzon Liselerinden Y.K.D.D.V.
Trabzon SİAD
KARGİD
Trabzonspor
Trabzonsporlu Profesyonel FD
Trabzon BİLSEM
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
27.03.2010
Trabzon Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu


Trabzon Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu “ Rast Makamından Gönül Nağmeleri”

Trabzon Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu tarafından icra edilen “ Rast Makamından Gönül Nağmeleri” konseri beğeni topladı. Trabzon Devlet Tiyatrosu Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde düzenlenen konserde tecrübeli isimlerle genç saz elemanlarının uyumu dikkat çekerken, performansları da ayakta alkışlandı.

 

Soğuk Mart akşamında salonu dolduran isimler arasında Arsin Kaymakamı Ercan Çiçek, Trabzon Defterdarı Abdullah Kenan Karadeniz, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Gazeteci-Yazar Refik Karaağaçlı’nın yanı sıra, çok sayıda müziksever de yer aldı.

Yıllarını müziğe adamış Bestekar, kemani şef Ergin Ören önderliğinde rast faslı ile başlayan müzik gecesi sırasıyla; Semen Kalık, Ethem Kurt, Nuray Taflan, Özlem Şahin, Esen Ören Bektaş, Ayşen Er ve  İlhan Yavuz’un  birbirinden güzel solo eserleriyle son buldu. Yetenekli isimlere geleceğin saz üstatları ayak uydurmakta zorluk çekmezken  performanslarıyla da göz doldurdular.

“Musikinin temeli fasıldır. Fasılsız musiki olmaz. Bu soğuk gecede amacımız elbette müzik yapmak ama bunun yanında sizleri de ısıtmak” diyen koro şefi Ergin Ören, yetiştirdikleri ses ve saz elemanlarının gelecekte Trabzon’da isimlerinden çok söz ettireceklerini iddia etti. Programın sonunda tüm korist ve saz ekibini tebrik eden İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, “ Hocamızla yıllardır birlikte çalışıyoruz. Bu akşamki dinleti mozaiğin sadece bir parçası. Devamı inşallah Haziran ayındaki Hicaz konseriyle gelecek. Çocuklarımızın yeteneklerini gördünüz. Kapımız herkese açık. Yeteneği olan tüm çocuklarımızı bünyemizde görmek istiyoruz” diye
konuştu.

 
 
Toplam Okunma Sayısı : 2665

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com