Rehber :
   
İş Güvenlik Malzemeleri
Mekap Ayakkabıcılık
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
28.03.2010
Kültür Sanat Şehri Trabzon'da Nevruz Kutlaması...


Kültür Sanat Şehri Trabzon'da Nevruz Kutlaması

İlimizde oluşturulan kutlama komitesince hazırlanan programın 21 Mart’ta  bu bahar bayramının sevincini yaşayacağız. Bu çerçevede İlimiz Merkez İlk Öğretim Okulları 3,4 ve 5. Sınıf öğrencileri arasında “ Nevruz” konulu Resim yarışması 6,7 ve 8. Sınıf öğrencileri arasında “ Nevruz” konulu  şiir yarışması, lise ve dengi okul öğrencileri arasında  “ Nevruz” konulu Kompozisyon  yarışması düzenlenmiştir.

Yarışmaların her üç dalında dereceye giren ilk üç eser değerlendirilmek üzere Kültür ve Turizm Bakanlığına gönderilmiş olup, yapılan değerlendirmede Of Bölümlü Mehmet Akif Ersoy İlk Öğretim Okulu öğrencisi Sümeyye CANDAN Şiir  dalında Türkiye birincisi seçilmiştir. Bununla birlikte sergilenmeye layık görülen eserler 19 Mart 2010 Cuma günü saat 14:00’te İl kültür ve Turizm Müdürlüğü ( Eski Valilik ) binasında sergilenmiş olup dereceye giren öğrencilere çeşitli ödül ve belgeleri Trabzon Vali Yardımcısı Cezmi BATUK tarafın’ dan verilmiştir.

2007 yılında resim dalında Kaledibi İlköğretim Okulu Öğrencisi Mihrişah ÜSTÜNDAĞ Türkiye birincisi olmuş, eseri 2008 yılı Nevruz afişlerinde kapak resmi olarak değerlendirilmiştir.

 

2008 yılı resim dalında İlimiz İskenderpaşa İlköğretim Okulu Öğrencisi Beril UZUN Türkiye üçüncüsü olmuştur.

 

2009 yılında resim dalında İlimiz Cudibey İlköğretim Okulu 5/B sınıfı öğrencisi Esence Mısra AKYÜZ Türkiye üçüncüsü olmuştur.

 

2010 yılında ise Şiir dalında Of Bölümlü Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu  7/B sınıfı öğrencisi Sümeyye CANDAN Türkiye birincisi ödülüne layık görülmüştür.

 

Öğrencimiz ödülünü almak üzere velisi ile birlikte Bakanlığımızca Ankara’da konuk edildi. Ödülü 21 Mart 2010 tarihinde Ankara’da yapılacak kutlamalar sırasında verilecektir.

Toplam Okunma Sayısı : 2568

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com