Rehber :
   
Hediyelik Eşya ve Oyuncak
Yuma Oyuncak
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
11.05.2010
Gürcistan' da Trabzon Günü etkinlikleri kutlandı...


Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) , Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti tarafından organize  edilen “Batum Expo 2010 Uluslararası Turizm Fuarı”nda, sektördeki oda üyelerini tanıtımını yapıldı. TTSO tarafından kiralanan 20 metrekare stant içersinde oda üyesi işletmelerinin kataloglarını dağıttı.


Trabzon horon ekibinin gosterisi ile baslayan etkinlikte konusan Gürcistan’in Acaristan Özerk Bölgesi Gezi Yerleri Departmanı Müdürü Teimuraz Diasamidza, açılış töreninde yaptığı konuşmada Trabzon ve Batum,un kardes kent olduğunu söyledi.İki şehrin turizm sektöründe işbirliği yaparak Karadeniz Bolgesine dünya genelinden turist çekileceğini soyledi.

TTSO Baskani M.Suat Hacisalihoglu da, törende yaptığı konuşmada, Acaristan ile Trabzon arasında iş adamları ve işletmeler arasında işbirliğini geliştirmeyi desteklediklerini söyledi. “Batum Expo 2010 Uluslararası Turizm Fuarı”nin giderek gelistiğini belirterek,”Bu fuarlar işletmelerimiz ve iş adamlarımız arasında iş birliklerini dahada üst seviyeler yükseltecektir.Batum da fuar sektorünün gelişmesini diliyorum. Trazon Dünya Ticaret Merkezi gibi bir merkeze Batum unda kavusmaini temenni ediyorum.” Dedi.

Etkinliğin açış konuşmasını yapan Hacısalihoğlu, fuarda ''Trabzon Günü'' kutlanmasının, iki dost ülke olan Gürcistan ile Türkiye arasındaki bağları daha da pekiştirdiğini söyledi.
     Türkiye'den 19 firma ve odanın stant açtığı fuarda 70 Türk firmasının tanıtımının yapıldığını ifade eden Hacısalihoğlu, ''Aralarındaki kültürel, sanatsal ve ticari faaliyetleri sürdüren Gürcistan ile Türkiye'nin bu organizasyondaki birlikteliği, bizleri çok memnun etmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' dedi.
     Hacısalihoğlu, kendisini konuşması için anons eden Acara Özerk Cumhuriyeti Gezi Yerleri Departmanı Başkanı Teimuraz Diasamidze'ye, üzerinde isminin yazdığı 61 numaralı Trabzonspor forması verdi.
     Daha sonra, Trabzon'dan gelen kız ve erkek halk oyunu ekipleri, davul, zurna ve kemençe eşliğinde horon oynadılar. Horona Türk ve Gürcistan vatandaşları da eşlik etti.

Baskan Hacisalihoglu, daha sonra Gürcistan’ın Acaristan Özerk Bölgesi Gezi Yerleri Departmani Müdürü Teimuraz Diasamidza’ye Trabzonspor formasi armagan etti.  Ardindan birlikte “Batum Expo 2010 Uluslararası Turizm Fuarı”nda stantlari gezdi. Trabzon folklore ekibi ile Acaristanlılar ile horon oynandı.

“Batum Expo 2010 Uluslararası Turizm Fuarı”nab u yil 7 ulkeden 108 firma katıldı. Türkiye’den 19 firmanin stant actigi fuarda TTSO oda üyelerine ait 70 firmanin tanıtım buroşurleri ve katologlarını dagıttı. Fuar 30 bin izleyici tarafından gezildi. Fuarda, Trabzon'da 23-31 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılacak 11. Avrupa Gençlik Oyunları'nın tanıtımı amacıyla da stant açıldı. ÇAYKUR ise içerisinde tüm ürünlerinin bulunduğu ve çay ikramı da yapılabilen tanıtım TIR'ıyla fuarda yer aldı.

 
 
 
 
 
 

Toplam Okunma Sayısı : 1405

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com