Rehber :
   
Ev Tekstili ve Halıcılık
Güven Ev Tekstili ve Halıcılık
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
14.05.2010
Mardin'den 40 ilköğretim okulu öğrencisi Trabzon' a geldi...


Mardin’den  40 ilköğretim okulu öğrencisi “Denizi Görmek İstiyorum” projesi kapsamında Trabzon’a geldi.

 

T.C Başbakanlık  Devlet Planlama Teşkilatı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında “Denizi Görmek İstiyorum” projesi ile Mardin Midyat Vali Nehrozoğlu ilköğretim Okulu’ndan 40 öğrenci Trabzon’a gelerek tarihi ve turistik yerleri gezme fırsatı buldu. İlk kez denizi gören öğrenciler, denizin yanı sıra Karadeniz’in yeşil örtüsüne hayran kaldıklarını ifade ettiler.

 

Mardin Midyat Vali Nehrozoğlu ilköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Ahmet Örenç, SODES kapsamında böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek “Bu projeyi hazırlamaktaki amacımız, derslerinde çalışkan, efendi olan ve maddi olumsuzluklardan dolayı dışarıya çıkamayan öğrencilerimizi sosyal açıdan zenginleşmelerini sağlamak, ülkemizin değişik kültürlerini sağlamaktır. Bu kapsamda öğrencilerimizi Karadeniz bölgesindeki illerimize getirdik. Bu geziye dahil ettiğimiz öğrenciler daha çok kız öğrencileri seçtik. Çünkü bu kızların dışarıya çıkma şansları erkeklere göre daha zayıf. Bu gezi sayesinde farklı bölgeleri görme imkanını kendilerine verdik” dedi.

 

Ahmet Örenç “Karadeniz insanının misafirperverliğini ve sıcaklığını bu gezide fazlasıyla gördük. Bu nedenle bütün Karadenizli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Biz de Karadenizli hemşerilerimizi bizim bölgemize bekliyoruz.

 

Geziye katılan öğrencilerden 8.Sınıf öğrencisi Halime Demir, Karadeniz’i televizyonlardan gördüğünü ancak yerinde çok daha farklı olduğunu belirterek “Bu bölge, denizi ve doğasıyla çok güzel bir bölge. Her zaman gelmek istiyordum ama fırsatımız olmadı. Şimdi bu fırsatı bulduk. Memlekete dönüşte bu bölgeyi herkesin gelip görmesini tavsiye edeceğim” dedi.

 

 

 

 

Mardinli öğrenciler Akçaabat Kültürpark’ta ağırlandı.

 

Kaynak: Akçaabat Haber

Toplam Okunma Sayısı : 2277

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com