Rehber :
   
Aluminyum ve Yan Sanayi
Aktif Metal Yapı Tic. Ltd. Şti.
Üçgen Aluminyum San. Tic. Ltd Şti.
Mst Cam Alüminyum
Birlik Cam Balkon
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
28.06.2010
Kadın sanatçıların Trabzon'dan Dünya Barışına Katkısı...


Trabzon’dan Dünya Barışına Katkı

Trabzon’da kadın sanatçılar, Dünya barışına dikkat çekmek amacıyla düzenledikleri organizasyonla dünyanın en uzun barış resmini çizmek için çaba sarf etti.

Resim çizimine Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Genel Sekreter Hasan Yener, Bordo Mavili futbolculardan Barış Memiş, Ferhat ile Hırvat futbolcu Cale de katıldı.

Yapılacak dünyanın en uzun resminin dünya barışına katkı sağlaması dileğinde bulunan Vali Kızılcık, daha huzurlu, daha yaşanabilir bir dünya için barışın şart olduğunu söyledi. Vali Kızılcık, insanlığın ihtiyacı olan dünya barışına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlik için emek sarf eden herkese teşekkür etti. Vali Kızılcık, daha sonra dünya barışına katkı sağlamak amacıyla bir resim çizdi.

Organizasyonu üstlenen Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şükran Üst, yaptığı açıklamada, Ayasofya-Beşirli sahili arasındaki 7 kilometrelik karayolunda Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için resim çizme rekoru denediklerini belirterek, çizilen resimleri dünyanın kültür başkenti olarak kabul edilen İstanbul’da Boğaz Köprüsü’ne asacaklarını söyledi. Kadın sanatçılar olarak dünyanın en önemli sorunu olarak gördükleri dünya barışı sorununa sanatçı duyarlılığı ile dikkat çekmek istediklerini kaydeden Üst, “Daha önce en uzun resim 6 km ile Meksika’da gerçekleştirilmişti. Biz 7 km ile bunu geçmek istedik. Çizimler için 1,5 ton boya kullanıyoruz” dedi.

Öte yandan rekor denemesi noter huzurunda yapılırken, 9 ülkeden 80 yabancı ressamın yanı sıra Türkiye’den de 70 sanatçı katıldı.

IMG_9926

IMG_9923

Toplam Okunma Sayısı : 1409

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com