Rehber :
   
İlaçlama Hizmetleri
Beşyıldız İlaçlama Trabzon
MDPM İlaçlama
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
06.09.2010
Bayan Kızılcık Pakistan İçin Gönülleri Bir Araya Getirdi


Bayan Kızılcık Pakistan İçin Gönülleri Bir Araya Getirdi

Yaşanan sel felaketi sonrası milyonlarca insanın mağdur olduğu kardeş ve dost ülke Pakistan için Türkiye genelinde başlatılan yardım kampanyasına bir destekte Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın eşleri Sema Kızılcık hanımefendiden geldi.

Bayan Kızılcık’ın başkanı olduğu Trabzon Kadın Gelişim ve İletişim Derneğince, Pakistan’daki afetzedeler için 35 bin lira yardım toplandı. Trabzon Kadın Gelişim ve İletişim Derneği tarafından Trabzon Valiliğinin desteğiyle Pakistan’da yaşanan selde zarar görenlere yardım sağlamak amacıyla Trabzon Novotel’de iftar yemeği düzenlendi.

Trabzon Kadın Gelişim ve İletişim Derneği Başkanı Sema Kızılcık, Türkiye’nin Kurtuluş Savaşı’nı verdiği dönemde ve 1999 depreminde Pakistanlıların köy köy, şehir şehir dolaşıp seferber olduğunu, birçok kadının bilezik, kolye ve yüzüklerini çıkarıp Türkiye’ye göndermesinin unutulmayacağını söyledi.

“Bugün Pakistanlı kardeşlerimizin yaşadığı acıyı bir nebze de olsa azaltmak insanlık görevimizdir” diyen Bayan Kızılcık, konuşmasına şöyle devam etti:

“Küreselleşme ile birlikte küçük bir köye dönüşen dünyada artık insanlar birbirine benzemekte, çünkü kültürel paylaşımlar artmaktadır. Bugün hiçbir sorunu görmeme, duymama, dokunmama, sırtımızı dönme lüksüne sahip değiliz. Hepimizin yaşadığı bu dünyaya karşı sorumlulukları var. Gün Pakistan’a yardım etme günüdür. Pakistan halkı bugün kendisine uzanan eli ebediyen hatırlayacaktır” dedi.

Pakistan’da yaşanan afetin çok büyük bir felaket olduğunu ve herkesin Pakistan’a yardım etmesi gerektiğine dikkat çeken Bayan Kızılcık, konuşmasını, insan olmanın, yardıma muhtaç olanlara yardım etmenin, düşkünlere el uzatmanın gerekliliğini anlatan “Dillerimiz ve coğrafyalarımız farklı olsa da duygularımızın ve gözyaşlarımızın rengi aynıdır” sözleriyle bitirdi.

İftara katılan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ise, yaptığı konuşmada dostlukların zor anlarda ortaya çıktığını ve kendini belirginleştirdiğini ifade ederek, “Bizlerin zor anlarında yardımına koşan, yalnız bırakmayan Pakistan halkının zor anlarında yardımına koşmamız bir insanlık borcudur. Nitekim bu çerçevede Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyla, kurumlarıyla seferber oldu ve dost Pakistan’ın yardımına koştu. Başbakanımızın genelgesiyle tüm kamu ve kuruluşlarında yardım toplama faaliyetleri başlatıldı” dedi.

Trabzon’da da yerel yönetimlerle, sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek geçen hafta bir kampanya başlattıklarını ve Valilik adına bir hesap açtırdıklarını ifade eden Vali Kızılcık, “Oraya şu ana kadar önemli miktarda destekte bulundunuz, bunun için tüm Trabzon halkına teşekkür ve şükranlarımı sunmak istiyorum. Yine kadın olmanın, anne olmanın sorumluluğunun bir gereği olarak, Trabzon’da yeni oluşturulan Trabzon Kadın Gelişim ve İletişim Derneği marifetiyle bu organizasyon gerçekleştirildi. Bu organizasyona ilgi, katılım ve destek Türkiye’ye örnek olacak mahiyettedir. Ben bu sosyal sorumluluk ve duyarlılıktan dolayı Trabzon Valiliği olarak tüm Trabzon halkına, tüm annelere huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyorum” şeklinde konuştu.

Vali Kızılcık, bundan sonra hiçbir milletin bu tür acılarla karşı karşıya kalmaması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından Bayan Kızılcık, kardeş ve dost ülke Pakistan’a gönderilmek üzere toplanan 35 bin liralık çeki, Vali Kızılcık’a teslim etti.

Yardım gecesine; Vali Dr. Recep Kızılcık ve eşi Sema Kızılcık’ın yanı sıra Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın eşi Verda Özak, Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl’ün eşi Şaziye Erdöl, Vali Yardımcısı Cezmi Batuk’un eşi Arzu Batuk, Vali Yardımcısı Mahmut Halal’ın eşi Nilüfer Halal, kaymakam eşleri, Trabzon Kadın Gelişim ve İletişim Derneği Başkan Yardımcısı Semra Güneş, dernek üyeleri Tülay Adanur, Hülya Kalaycıoğlu, Esma Ala Türkmen, Tuba Yaylalı, Elif Önal, mimar Filiz Günnar ve çok sayıda davetli katıldı.

IMG_5137

IMG_5180

IMG_5150

IMG_5156

IMG_5124

IMG_5157

IMG_5159

IMG_5174

Toplam Okunma Sayısı : 1652

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com