Rehber :
   
Ev Tekstili ve Halıcılık
Güven Ev Tekstili ve Halıcılık
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
13.08.2008
4.Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlan...
Trabzon Belediyesi 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı Uzunsokak fotoğrafı birinci seçildi

Trabzon Belediyesi 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı Uzunsokak fotoğrafı birinci seçildi

     

   

        Trabzon Belediyesinin bu yıl 4. gerçekleştirdiği Ulusal Fotoğraf yarışması sonuçlandı. Yarışmada birinciliği "Uzunsokak'ta Gezinti" adlı fotoğrafıyla Rasim Soylu kazandı.

       Her zaman sanatın ve sanatçının yanında olan Trabzon Belediyesinin Fotoğraf sanatını desteklemek adına Trabzon'un zengin kültürel değerlerini, varlıklarını, güzelliklerini ve sanatçılarımızın sanatsal yapıtlarını yaratıcı çalışmalarla ortaya koymak ve belgelemek amacıyla düzenlediği yarışmaya Trabzon dışından da çok sayıda amatör profesyonel fotoğraf sanatçısı katıldı.

       "KÜLTÜR ve SANAT KENTİ TRABZON'DA YAŞAM" konulu Amatör, profesyonel tüm fotoğrafçılara açık olan yarışmaya 51 fotoğraf sanatçısı 176 eserle katıldı. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunun desteklediği yarışmada jüri üyeliklerini Fahri Gümüştekin, Faruk Ata, Metin Öztürk, M.Reşat Sümerkan ve Özlem Turhal Dinç yaptı. Yarışmada Rasim Soylu birinci, Tevfik Kudu ikinci, ve Koray Olşen ise üçüncü oldular. Mansiyon ödülüne ise Ali Karlıdağ, Ali Mermertaş, Selman Uzun, Birol Üzmez, Ali Fuat Altın ve Hüsnü Altın'ın eserleri layık görüldü. Foto Forum Özel Ödülünü ise Hakkı Fidan kazandı.

   

       Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu, kültür ve sanat kenti Trabzon'da sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduklarını belirterek, "Trabzon ülkemizde en çok sanatçı yetiştiren kentlerimizin başında gelmektedir. Amacımız Trabzon'da fotoğraf sanatına gönül verenlerin eserlerini ortaya çıkarmak ve onların yanında olmaktır. Yarışmanın ödül töreni ve sergisi 23 Ağustos 2008 tarihinde Atatürk Köşkünde yapılacak. Tüm sanatseverlerimizi törenimize bekliyoruz" dedi.

       Dereceye giren eserlerin sahiplerine para ödülü ve plaket verilecek. Yarışmada 3 sanatçıya ait 10 eser şartnameye uygun olmadığı gerekçesiyle jüri tarafından oybirliği ile yarışma dışı bırakıldı.

13 Ağustos 2008 Çarşamba

Toplam Okunma Sayısı : 1798

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com