Rehber :
   
Sinemalar
Sinema Lara
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
10.02.2011
Sakarya Ordulular Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin Trabzonlular


 

        Karadeniz dernekleri arasında birliktelik artarak devam ediyor. Sakarya Ordulular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Trabzonlular Derneği’ni ziyaretinde önemli mesajlar verildi.

 

        Sakarya Ordulular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Yücetepe ve Yönetim Kurulu üyeleri Celal Berçin ve Fahrettin Çukur Sakarya Trabzonlular Derneği’ni ziyaret etti.

 

 

‘DOĞU KARADENİZ DERNEKLERİNİ ÜST SINIFLARA ÇIKARMALIYIZ’

 

            Derneklerin dayanışmasına güzel bir örnek olan ziyarette Ordulular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerini Trabzonlular Derneği Başkanı A.Tufan Demircioğlu; Yönetim Kurulu Üyelerinden Yılmaz Öztürk, Ergün Özkan, Ahmet Kemiksizoğlu, Şenel Türkmen, Ferhat Reisoğlu ve İmdat Taşkın eşliğinde makamında kabul etti. Buluşmada Demircioğlu ziyaretçilere dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verirken; Sakarya Ordulular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Yücetepe’ de Ordulular olarak Sakarya’da hangi faaliyetlerde bulunduklarını ve gelecekteki projelerinden bahsetti. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunan dernek üyeleri Doğu Karadeniz Derneklerinin toparlanarak üst sınıflara çıkarmak gerektiğinin altını çizerek oldukça verimli bir görüşme yaptılar.

 

           Kısa bir konuşma yapan Demircioğlu, “Dernekçilik zor bir iş ve özveri isteyen bir görevdir. Üstelik büyük fedakârlık da ister. Millet için çalışanı desteklemek, takdir etmek hakkını vermek gerekir. Hoşgörü ister. Derneklerimizin kuruluş amacı, bölgemizdeki kardeşlerimizi bir çatı altında toplamak, onların sorunlarına çözüm üretmek, hemşerilerimizin sorunlarına duyarlı ve gerçek bir Sivil Toplum Kuruluşu olmalıdır. Doğu Karadeniz Derneklerini toparlayarak daha emin adımlarla ilerleyebiliriz, dedi. Ziyaretin sonunda Yücetepe,  Trabzonlular Derneği ile pekişen ilişkilerin devam etmesi dileyerek, ileriki dönem faaliyetleri adına başarılar diledi. Dernek üyeleri bu tip ziyaretlerin sürmesi gerektiği ve sosyal toplum örgütlerinin en önemli ayağı olan dernek yapılanmalarının birbirlerine destek olarak büyümesi gerektiği konusunda fikir birliğine vardılar.

 

Toplam Okunma Sayısı : 2846

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com