Rehber :
   
Mermer, Granit ve Maden
Şeker Mermer
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
14.02.2011
Vali Kızılcık ''İstihdam Sağlayana Desteğe Hazırız''...


Vali Kızılcık “İstihdam Sağlayana Desteğe Hazırız”

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, yeni seçilen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Trabzon Şube Başkanı M. Hanefi Mahitapoğlu ve yönetim kurulunu makamında kabul etti.

1980’li yılların sonunda dünyada yaşanan gelişmeler sonucunda devlet olarak ekonomik faaliyetlerin özel sektör tarafından yapılmasının benimsendiğini ifade eden Vali Kızılcık, istihdamın arttırılması yönünde çalışma yapacak herkesin yanında olacağını belirtti.

Özel sektörün dünya ile rekabet edebilmesi için inovasyon ve ARGE çalışmalarına önem vermesi gerektiğini kaydeden Vali Kızılcık, “Sizlerin işlerinizi daha da büyütmeniz, yeni yatırımlar yaparak dünyada daha rekabetçi olabilmeniz ve bir tane daha insanımıza iş imkanı sağlamanız için sonuna kadar destekçiniziz. Trabzon’umuzun önü açmak için daha çok çalışmanızı da tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

Vali Kızılcık, ülkemizin en büyük hedefinin işsizlik oranını yüzde 12’lerden daha aşağılara çekmek olduğunu sözlerine ekledi.

            MÜSİAD Trabzon Şubesi olarak Vali Kızılcık’ın şehre karşı duruşu ve yaklaşımından memnun olduklarını belirten Başka Mahitapoğlu ise, “MÜSİAD istihdamın ve iş orlanaklarının arttırılması için çalışma yapan bir sivil toplum kuruluşudur. 60’a yakın üyemiz bulunuyor. Ve bu üyelerimizin çalıştırdığı personel sayısı 2 bin 500 civarındadır. Üyelerimizin çalışma alanları inşaat, sanayi, turizm vb sektörlerde yaygın çalışmaları bulunmaktadır. MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz bazı çalışmalar var. Biz bu çalışmalarda sizden yardım bekliyoruz. Sizin şehrimize karşı duruşunuz ve yaklaşımınız bizi bir hayli memnun ediyor” dedi.

            Konuşmaların ardından Başkan Mahitapoğlu, Vali Kızılcık’a  MÜSİAD’ın çalışmalarının yer aldığı bir kitap takdim etti.

Toplam Okunma Sayısı : 1208

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com