Rehber :
   
Otel
Uzunkum Otel
Büyük Sümela Otel
Hotel Eray
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
22.01.2011
'Karadeniz Turizm ve Seyahat Fuarı' Trabzon'da açıldı.


Bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Karadeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’ Trabzon’da açıldı. Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından Trabzon Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılış törenine, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Turizm Gezi Yerleri Departmanı Başkan Yardımcısı Vaja Diasamidza  Trabzon Kültür Turizm İl Müdürü İsmail KANSIZ ile davetliler katıldı.
Vali Kızılcık, yörede topyekun kalkınmanın ana unsuru olarak turizmi gördüklerini belirterek, ‘Özellikle Doğu Karadeniz’de turizm, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin yaşandığı bu dönemde önemli bir yerde olacaktır. Bunu geçen yılki turizm verilerimizden de anlayabiliyoruz. Trabzon’a 2010 yılında gelen turist sayısında yüzde 40 artış olmuştur. Bu veriler, gelecek yılların daha iyi olacağının göstergesidir’ dedi.
Vali Kızılcık ve protokol üyeleri kesilen kurdeleyle fuarın açılışı yaptı.  Gürcistan dans topluluğu ile kolbastı ekibinin gösterisi, katılımcılarca beğeniyle izlendi.  Vali Kızılcık ve beraberindeki heyet stantları gezerek bilgiler aldı. Gürcistan televizyonu Adjara Tv’de Vali Kızılcık ile turizm hakkında bir röportaj gerçekleştirdi.
Misafir ülke Acara Özel Cumhuriyeti’nin yanı sıra Azerbeycan,İran, Suriye ve Rusya ile yurt içinden 54 firmanın katıldığı fuar, 16 Ocak Pazar gününe kadar açık kalacak.Toplam Okunma Sayısı : 3121

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com