Rehber :
   
Alışveriş Merkezleri
Hatipoğlu Hipermarketler Zinciri
İsaoğlu Market
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
16.02.2011
Trabzon Uluslararası EMİTT Fuarı'nda Beğeni Topladı...


Trabzon EMİTT Fuarı’nda Beğeni Topladı

9–13 Şubat 2011 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası EMİTT Fuarı’na katılan Trabzon’un standına katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Trabzon Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün Trabzon’u temsilen katıldığı fuarda; 10 salonda 60 ülkeden 3 bin 500 katılımcı stant açtı.

EMİTT 2011 Uluslararası Turizm Seyahat Fuarı’nı ziyaret eden Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon standında turizmin önemine değinerek, “Trabzon’umuzun gerek kültürü, gerek doğal güzellikleri ve gerek diğer bütün yönleriyle tanıtılması için her türlü fedakarlığı yapıyoruz. Çok derin bir tarihi ve kültürel geçmişe sahip olan ilimizin tüm değerlerinin öne çıkarıldığı bu fuara katılanlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Uluslararası tur operatörlerine yapılan yöresel yemek sunumuna da katılan Vali Kızılcık, Trabzon’un fuara katılımından, düzenlenen standından ve düzenlenen etkinliklerden çok memnun kaldığını söyledi.  

Trabzon standını gezen ziyaretçilerle yakından ilgilenen ve onlara Trabzon hakkında bilgiler veren Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız ise, “Trabzon Karadeniz’in olduğu gibi ülkemizin de en önde gelen kültür merkezlerinden biridir. Gerek kültür gerek doğal zenginlikler açısından önem arz etmektedir. Buraya Trabzon’umuzun güzelliklerini sergileyip, Trabzon’umuzu en iyi şekilde tanıttığımız için mutluyuz” dedi.

EMİTT Fuarı’nda Trabzon standında oynanan horon ve kolbastıya eşlik eden ziyaretçiler de eğlenceli saatler geçirdi. Kalabalık bir ziyaretçi kitlesinin merakla takip ettiği Trabzon standı, ziyaretçiler ve turizmciler tarafından çok beğenildi. Trabzon standında ziyaretçilere tanıtım materyalleri dağıtılırken, minyatür kemençe ve hamsiler de ilgi çekti.

Öte yandan Trabzon, EMİTT 2011 Uluslararası Turizm Seyahat Fuarı’nda ‘En Uzun Soluklu Katılımcı’ ödülüne de layık görüldü.

 

  

Toplam Okunma Sayısı : 1180

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com