Rehber :
   
Pastaneler
Tufan Pastanesi
Lokma Tatlı
Damla Pastaneleri
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
08.03.2011
Vali Kızılcık 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı...


Vali Kızılcık 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

             Türk Kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden bugüne kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her dönem fedakarlıkların en güzelini göstermiştir. 

            Cumhuriyetimizin kuruluşu ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kadınlarımız, çağdaş dünya kadınlarının sahip olduğu imkanlara kavuşmak ve bu doğrultuda modern Türkiye’nin kurulması için önemli misyon üstlenmişlerdir. 

            İnsanın dünyaya gelişinden ve ilk eğitiminden itibaren kazanımlarında kadının emeği göz ardı edilemeyecek bir gerçektir. Bununla birlikte hayat boyu karşı karşıya kalınan olumsuzluklardan herkesten daha çok kadınlarımızın etkilendiği de ortadadır. 

            Kadınlar için bir bilinçlenme ve dayanışma günü olarak da bilinen “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu bir yaşam özlemleri ile isteklerini dile getirdikleri, kadın emeğinin ve dayanışmanın öneminin vurgulandığı bir gün olarak, tüm dünya ülkeleriyle birlikte ülkemizde de kutlanmaktadır. 

            Dünyayı daha yaşanılabilir kılmak için kadınların yürüttüğü çalışmaların daha çok desteklenmesi gerektiğinin bilinci içindeyiz. Gerek aile içinde, gerek sosyal hayatta birlikte hareket ederek hem kendimizi, hem toplumumuzu iyiye, güzele götürmenin haklı onurunu yaşayıp, paylaşmalıyız.           

           Genel olarak baktığımızda kadınlarımızın daha üretken olduğunu görüyoruz ve bu gerçekten hareketle Trabzon’umuzda kadınlarımızın üretim, sosyal ve kültürel alanda daha aktif olarak yer alması gerektiği inancıyla bu yönde önemli projeleri hayata geçiriyoruz. 

           Bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

                                

           

                                                                                                          Dr. Recep KIZILCIK

                                                                                                          Trabzon Valisi  

Toplam Okunma Sayısı : 1083

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com