Rehber :
   
Mobilya Mağazaları
Burak Mobilya
Mürtezaoğlu Mobilya
Efendi Mobilya
Gorz Mobilya & Pekerler Mobilya
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
17.03.2011
Vali Vekili Mercan 'Kadınlarımız Toplumun Temelidir'


Vali Vekili Mercan “Kadınlarımız Toplumun Temelidir”

Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 30 ili kapsayacak Kadın ve Kadın Sivil Toplum Kuruluşları Yerel Destek Merkezi’nin Trabzon’da kurulan ofisinin açılışı yapıldı.

Dokuz ile hizmet verecek Trabzon’daki ofisin açılışına Trabzon Vali Vekili Aziz Mercan, Trabzon Belediye Başkan Vekili Yusuf Yazıcı, GAP İdaresi Başkan Yardımcısı Mustafa Kölmek, AB Türkiye Delegasyonu Temsilcisi Lisa Date, Trabzon Vali Yardımcısı Mahmut Halal, Trabzon Belediyesi Meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, kadın sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

            Kadınların siyaset ve bürokraside istenilen düzeyde olmadığını ifade eden Vali Vekili Mercan, “Kadınlarımızın şiddet ve kötü muameleye kaldığını maalesef gazetelerden okuyoruz. Aslında baktığımızda kadınlarımız toplumun temelidir. Trabzonlu kadınlarımız sivil tolum örgütleri açısından son derece donanımlı ve deneyimlidir. Onun için burada bulunan kadınların önümüzdeki süreçte Trabzon’da adından söz ettirecek projelere imza atacağına inanıyorum” dedi.

            Trabzon erkeğinin de tuttuğunu koparan bir yapısı olduğunu dile getiren Vali Vekili Mercan, “Tabii ki bunu derken her erkeğin bir kadının ürünü olduğunu da unutmamak gerekir. Siyasetin yapısına baktığımızda kadınlarımızın hak ettiği yerde olmadığını çok kolaylıkla söyleyebiliriz. Gerek siyasette gerekse bürokrasilerde kadınların katılım oranlarını arttırmalıyız. Bu tür yapılanmalar kadınlarımızın statüsünü yükseltecektir. Demokraside zaten böyle bir rejimdir. Valilik olarak bu tür projelere her zaman sonuna kadar destek olacağız” şeklinde konuştu.

            Trabzon Belediye Başkan Vekili Yazıcı ise, Trabzon Belediyesi olarak kadın örgütlerinin desteklenmesine büyük önem verdiklerini ifade etti.

Doğu Karadeniz ile birlikte 30 ili kapsayan bir proje yürüttüklerini belirten GAP İdaresi Başkan Yardımcısı Kölmek de, "Bölgemiz dışında Trabzon ve Van´da da ofisleri kuruyoruz. Bu projenin başarılı olmasını diliyorum. Trabzon Valisi Sayın Dr. Recep Kızılcık, Batman’da bize çok destek oldu. Burada da desteklerinin devam edeceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

            Konuşmaların ardından katılımcılar ofisin kurdelesini keserek açılışını yaptılar.

  

Toplam Okunma Sayısı : 1517

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com