Rehber :
   
Lokanta
Üstad Yemek ve Kebap Salonu
Şahane Yemek ve Kebap Salonu
Çınar Lokantası
Güloğlu Baklava & Kebap
Özdemir Kasabı
Akçaabatlılar Köfte & Balık
Kıbrıs Lokantası
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
18.03.2011
18 Mart Şehitleri Anma Günü Törenle Kutlandı...


18 Mart Şehitleri Anma Günü Törenle Kutlandı

           Trabzon Valiliği tarafından Çanakkale Zaferi'nin 96. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Trabzon'da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

           Trabzon Valiliği önünde Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ve saygı duruşuyla başlayan törene Trabzon Vali Vekili Aziz Mercan, Jandarma Alay Komutanı Dursun Ertuğrul, Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluşlarının, siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve şehit aileleri katıldı.

            Daha sonra Sülüklü Asri Mezarlığı'ndaki şehitlik ziyaret edildi. Şehit ailelerinin da katıldığı ziyarette, askerler tarafından saygı atışı yapıldı. Şehitlerin ruhuna Diyanet İşleri görevlisi tarafından Kuran-ı Kerim okutuldu.

           Saygı atışının ardından Vali Vekili Mercan, Şeref Defterini imzaladı.

           Vali Vekili Mercan Şeref Defterine yazdığı yazıda Çanakkale Zaferi’nin Türk’ün yılmaz direncini göstermesi açısından çok önemli olduğunu belirten şu ifadelere yer verdi. “Çanakkale Zaferi, düşmanın gücü karşısında Türk’ün yılmaz direncini göstermesi ve yurdunu korumanın kutsal mücadele destanı oluşturması açısından çok önemlidir. Çanakkale zaferini idrak ettiğimiz bu günde milletimizin geleceği adına her şeyini feda eden şehitlerimizi saygı ve hürmetle anmak için huzurlarınızdayız”

          Çanakkale zaferinin genç nesillere iyi anlatılması gerektiğini ifade eden Vali Vekili Mercan, “Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 96. yıldönümünü kutlamanın büyük sevincini ve üzerinde huzurla, güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Gününü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız. Çanakkale Zaferi’nin özellikle genç nesiller iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi geleceğimizin de teminatıdır. Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle; Büyük Önder Atatürk’ü Çanakkale şehitlerimizi ve bugüne kadar bu vatan için vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allahtan rahmet diliyorum” dedi.

            Vali Vekili Mercan, şehit mezarlarına kırmızı ve beyaz karanfil bırakırken, şehit aileleriyle de yakından ilgilendi. Ziyarete katılan bir grup öğrenci de şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Çanakkale Zaferi'nin 96. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapıldığı bir etkinlik de düzenlendi.

Toplam Okunma Sayısı : 1574

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com