Rehber :
   
Pastaneler
Tufan Pastanesi
Lokma Tatlı
Damla Pastaneleri
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
22.03.2011
Mercan 'Büyüklerimize Sorumluluklarımızı Unutmayalım'...


Vali Vekili Mercan “Büyüklerimize Sorumluluklarımızı Unutmayalım”

          Trabzon Vali Vekili Aziz Mercan 18–24 Mart tarihleri arasında kutlanan ‘Yaşlılar Haftası’ kapsamında Sosyal Hizmetler İl Müdürü, Huzurevi Yöneticileri, Trabzon Yaşlıları Koruma Derneği Üyeleri ve Huzurevi sakinlerinden oluşan bir grup ile Valilik B Toplantı Salonunda bir araya geldi.

          Vali Vekili Mercan yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları saygı ve sevgiyi kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün olmadığını ifade etti.

          Türk milletinin büyüklere saygı, küçüklere sevgi göstermeyi benimsemiş, böylece toplumsal huzuru, milli birliği, sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu güçlü tutmayı başardığını kaydeden Vali Vekili Mercan, “Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu olarak, yaşlıya sevgi, dayanışma ve saygı yaklaşımını değişen toplum yapısı içinde ve bilimin ışığında profesyonelce hizmet anlayışıyla yaşlı vatandaşlarımıza götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmaları sürdürmekteyiz. Devletimizin sağladığı imkanlar ve sunduğu hizmetlerin her geçen gün daha mükemmel hale getirilmesini sağlamak öncelikli hedefimizdir. Ancak devletimizin yaşlılarımızın sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalarına toplumumuzun her ferdinin ve sivil toplum örgütlerimizin de katkı sağlaması hizmetleri taçlandıracaktır” şeklinde konuştu.

         Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur’ sözlerini hatırlatan Vali Vekili Mercan toplumun her kesiminin yaşlılara yönelik görevinin önemine işaret etti.

         Huzurevi sakinleri ile tek tek görüşen Vali Vekili Mercan, onlara çiçek verdi.

Toplam Okunma Sayısı : 1675

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com