Rehber :
   
Nakliyat Şirketleri
Yaylıoğlu Nakliyat
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
07.12.2011
Bir Üniversite Temeli Atılırken, Bir Asfalt Üretim Tesisi de Hizmete Açıldı


Trabzon’un ilk özel üniversitesi Avrasya Üniversitesi’nin Yomra ilçesinde yapılacak olan 5 bin öğrenci kapasiteli yerleşkesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.           Temel Atma törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, çok sayıda sivil toplum örgütünün temsilcisi ve vatandaşlar katıldı. Bakan Bayraktar, Avrasya Üniversitesi’nin daima yanında olduklarını ifade ederek “Bu gerçekten güzel bir şey. Bilginiz, paranız olabilir fakat müteşebbis olmak, fikirlerinizi teorilerinizi, kuvveden fiile geçirmek kolay değil. Paranız bir kenarda durur. Allah nasip etmeyince olmaz. Kim olursa olsun, biz insan olarak kim hayırlı bir iş yapıyorsa onun yanındayız, biz onun elinden tutarız. Trabzon’umuzun gelişmeye, kalkınmaya ihtiyacı var” dedi.
  Vali Kızılcık ise “Trabzon’umuza daha en az bir özel üniversitenin gerekli olduğunu, şüphesiz bazı vilayetlerimizde var olan ikinci bir devlet üniversitesinin de Trabzon’a çok rahatlıkla kazandırılabileceğini, bunun için de altyapımızın hazır olduğunu ifade edebilirim. Zira, binaları, arsası ile yerleşke olmaya müsait bir çok yerimiz var, bu konuda başta sayın Bakanımızın ve tüm sivil toplum örgütlerinin de desteğini bekliyoruz” şeklinde konuştu.Başkan Gümrükçüoğlu da, süreçte hiç yılmadan gayret gösteren herkese Yomra ve Trabzon halkı olarak teşekkür etmek gerektiğini belirterek, “Önemli ve azimli davranışı sürekli devam ettirmekte, sonuca ulaştırmakta temel teşkil ettiler. İnsana yatırım en güzel yatırımdır düşüncesiyle onlara çok büyük destek olanlar vardı ben hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
           Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a katılımından ötürü teşekkür ederek üniversitenin eğitim-öğretime açılışında yaptığı konuşmanın kendilerine büyük cesaret verdiğini söyledi. Konuşmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile davetliler temel atma töreni için butona birlikte bastılaProtokol daha sonra Maçka yolu üzerinde bulunan ve Trabzon Belediyesi tarafından yaptırılan Asfalt Plenti’nin açılışını yaptı.
            

             Bakan Bayraktar, Trabzon’un büyükşehir olma arefesinde olduğunu hatırlatarak “Tüm il hudutlarıyla muhtemelen büyükşehir belediyesinin hudutları çakışacak. Mutlaka bütün yollarımızın asfaltlanması lazım. Bu salt asfalt değil, modern asfaltla olması gerekir. Bu modern tesis 3 milyondan fazla bir harcamayla yapıldı. Türkiye artık bu tip modern tesisleri yurt dışında da kurabiliyor. Bunun benzeri modern Almanya'nın Hamburg kentinde kurulacak. Bu gurur verici bir gelişme. Belediye Başkanı Sayın Gümrükçüoğlu'na teşekkür ediyorum. İş bitirmek, iş kotarmak, hizmet üretmek kolay değildir” ifadelerini kullandı.Asfalt plentinin öneminin Trabzon’un büyük şehir olması ile daha da artacağına işaret eden Vali Kızılcık, “Türkiye’nin 81 vilayeti içerisinde çok büyük bir yüzölçümüne sahip olmayan, ama yol ağı bakımından Türkiye’de en fazla yol ağına sahip olan ilimizde, yollarımızın standardının arttırılması için bu plentin büyük önemi bulunmaktadır. Bugüne kadar İl Özel İdaresi, Karayolları ve Belediye olarak işbirliği içerisinde şehir merkezi ve kırsal alan demeden vatandaşlarımızın en yüksek kalitede hizmetlerden faydalanması için çok güzel bir çalışmayı yürüttük. Bunun sayesinde de özellikle köyde yaşayan vatandaşımızın da şehirde yaşayan vatandaşlarımız gibi birinci sınıf hizmetlerden istifade edebilmeleri için önemli çalışmaları hep birlikte gerçekleştirdik. Bu plent ile yol standartlarının arttırılmasına katkı sağlanacaktır. Trabzon’un tüm sınırları ile büyükşehir olması durumunda bu plentin önemi bir kat daha artacaktır” şeklinde konuştu.

             Yeni asfalt plentinin her açıdan modern teknolojiye sahip olduğunu kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Eski tip asfalt plentleri kullanılıp 1 ton asfalt üretildiğinde 60.000 kcal enerjiye ihtiyaç bulunmaktadır. Trabzon Belediyesi’nce kurulan en son teknolojiye sahip asfalt plentimizde bu rakam 40.000 kcal’dir. Görüldüğü üzere bu da yüzde 33 oranında enerji tasarrufu sağlamaktadır. Yılda bu tesiste 300 bin ton asfalt üretildiğinde yaklaşık tasarrufumuz 9 milyon lira olacaktır. Bu plent en son teknoloji ile donatılmış olup, asfalt tesisinin tüm sistemi tasarruflu olan elektrik ile ısınmaktadır. Avrupa normlarında artık kızgın yağlı sistemini çevreye verdiği zararlar yangın tehlikesi gibi nedenlerden dolayı kaldırmış ve tamamen doğa dostu, güvenli ve enerji tasarrufu sağlayan elektrikli sistemi zorunlu hale getirmiştir.Yapılan konuşmaların ardından asfalt plenti hizmete açıldı. 

 

Toplam Okunma Sayısı : 1219

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com