Rehber :
   
Şekerleme ve Şeker Ürünleri
Karabekir Şekerleme
Celaloğlu Arzu Helva
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
07.12.2011
5 Yıldızlı Otelin İnşaatına, Önümüzdeki Günlerde Başlanacak


   
 
 
     

Suudi Arabistan'da faaliyet gösteren Al Rubeaan şirketinin Trabzon'da yapmayı planladığı 5 yıldızlı otelin inşaatına, önümüzdeki günlerde başlanacağı bildirildi.

 Trabzon Valisi Recep Kızılcık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda Doğu Karadeniz'e özellikle Arap turistlerin büyük ilgi gösterdiğini, tatillerini yörede geçirdiklerini ifade etti.

  Her yıl Trabzon'u on binlerce Arap turistin ziyaret ettiğini vurgulayan Kızılcık, ''Bunu gören Arap şirketleri de ilimize yatırım yapmak istediler. Suudi Arabistan'dan gelen Al Rubeaan şirketi yetkilileriyle otel yapımı konusunda daha önceden görüşmelerimiz ve bu görüşmeler sonucunda da anlaşmamız oldu'' dedi.

  İl Özel İdaresine ait arazi üzerinde otel yapımı konusunda, söz konusu şirket ile anlaşma yapıldığını belirten Kızılcık, şöyle devam etti:

  ''Al Rubeaan, Suudi Arabistan'da faaliyet gösteren ünlü bir turizm şirketi. Şirketin dünyanın birçok ülkesinde yatırımları var. Trabzon'da da 5 yıldızlı bir otel yapmak için anlaşma sağlandı. Projenin otel yapımı aşamasında görev alacak inşaat yetkilileri ile mühendislik, muhasebe danışmanlık şirketi yetkilileri, Trabzon'a gelecek. Bu yatırım, ilimizin turizmine ve istihdama önemli katkı sağlayacak.''

 Otel inşaatı ile Trabzon'a yabancı sermaye girişinin sağlanacağını da ifade eden Kızılcık, ''Otelin yaklaşık 25-30 milyon dolara mal olması planlanıyor. Şirket, Cidde'den Trabzon'a charter seferleri yapmayı düşünüyor. Bu şekilde Trabzon'a gelecek turist sayısında çok önemli artışlar yaşanabilir'' dedi.

Suudi Arabistan merkezli Al-Rubeaan Group, Trabzon'da beş yıldızlı otel yapımı için açılan ihaleyi kazanmıştı. İhaleyle Trabzon'un Yalıncak beldesinde, mülkiyeti Özel İdare'ye ait 15 bin 995 metrekarelik taşınmazların irtifak hakkı tesis edilmesi ve kullanma izni bu şirkete verilmişti

Toplam Okunma Sayısı : 1170

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com