Rehber :
   
Züccaciye & Mutfak Eşyaları
Hakkı Akyüz Mutfak Eşyaları
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
24.12.2011
Trabzon'da Fransa Protestosu


     
 
 
     

CHP il Başkanı Yavuz Karan, İşçi Partisi İl Başkanı Sabri Dilber, Atatürkçü Düşünce Derneği Trabzon Şubesi üyelerinin de aralarında bulunduğu pek çok sivil Toplum Kuruluşu  Fransa’nın düşünce özgürlüğünü hiçe sayan Ermeni Soykırımı iddialarıyla ilgili Mecliste kabul ettiği yasayı protesto etti.

 

Atatürk Alanında gerçekleşen protesto ve basın açıklamasında Dernekler kendi bildirilerini okudu. ‘Fransa şaşırma sabrımızı taşırma, Soykırım yapmadık vatanı savunduk, Ya istiklal ya ölüm tam bağımsız Türkiye’ şeklinde de sloganlar atıldı. Fransa’nın almış olduğu karara tepki gösteren ve Türk tarihinde Soykırımın yerinin bulunmadığını ifade eden CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan yaptığı basın açıklamasında “Fransa’ya buradan, Atatürk Alanı’ndan Fransız öpücüğü gönderiyoruz. Bizim şanlı tarihimizde asla soykırım yoktur. Artık Türkiye’nin tepkisinin asla saman alevi gibi bir yanıp bir sönmediğini tüm dünyaya gösterme vakti gelmiştir. Fransa önce dönüp kendi tarihine baksın” derken, İşçi Partisi Trabzon İl Başkanı Sabri Dilber yaptığı basın açıklamasında söz söyleme zamanının geçtiğini belirterek, “Efelenmekle siyaset yapılamaz. Şimdi söz söyleme zamanı değil icraat zamanıdır. Var mısınız biletlerimizi alarak Fransa’ya gitmeye. Türkiye’nin birçok kentinde Fransa’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları biletlerini temin etmeye başladı. Artık Fransa’ya giderek almış oldukları kararı orada protesto etme zamanı gelmedi mi? Fransa’nın yapmak istediği bir ABD oyunudur. Bu oyunda Türkiye’de yeni bir İsrail kurulmak istenmektedir” dedi.

 

Trabzon Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Erol Uzun ise açıklamasında Emperyalistlerin zamanında da Osmanlıyı bölmek için ellerinden geleni yaparak Ermeni Vatandaşlarımızı Türk toplumundan kopararak ülkemizi bölmek istediklerini ifade ederek, “ gelinen noktada Fransa’nın kabul etmiş olduğu ermeni soykırım yasa tasarısı da bu zihniyetin bir ürünüdür. Amaç Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkma ve parçalama politikasıdır. Başbakanımızın Fransa’ya karşı şuan ki söylemlerini ve tepkisini destekliyoruz. Ne yazık ki Cumhuriyetin kuruluş yıllarını Atatürk ve silah arkadaşlarını acımasızca eleştiren çeşitli çevreler ve bir kısım basın emperyalistlerin ülkemize karşı yaptığı faaliyetlere hiç ses çıkartmamaktadır” şeklinde konuştu.

 

     
 
24.12.2011
 
     
     
 
24.12.2011
 
     
     
 
24.12.2011
Toplam Okunma Sayısı : 791

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com