Rehber :
   
Beyaz Eşya ve Elektronik
Araslar Ticaret
Aydın Elektronik
Tekobiz
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
13.01.2012
Akyazı Projesinin Önünde Hiçbir Engel Kalmadı.


     
 
 
     

Trabzon’un ve Türkiye’nin en büyük prestij projelerinden Akyazı projesinin önünde hiçbir engel kalmadı.

Ankara 10. İdare Mahkemesi Mimarlar Odası Trabzon Şubesinin dolgu ve tahkimat ihalesinin iptali için TOKi aleyhine açtığı davayı reddetti. Mahkeme yürütmeyi durdurma istemi için gerekli şartlarının oluşmadığına hükmetti.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında TMMOB Mimarlar Odası Trabzon Şubesi tarafından Danıştay 6. Dairesine yapılan başvuruyla Akyazı projesi hakkında yürütmeyi durdurma kararı verilmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kuruluşunun ardından yürütmeyi durdurma kararına itiraz edildi. 6 Ekim 2011 tarihinde Danıştay 6. Dairesi Yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı. Bu karar üzerine Akyazı da dolgu çalışmaları yeniden başladı.Ancak plana itirazından sonuç alamayan Mimarlar Odası Trabzon Şubesi bu kez de Akyazı’nın yapımı için gerekli olan dolgu ve tahkimat ihalesinin iptali ve yürütmenin durdurulması için ayrı Ankara 10. İdare Mahkemesine ayrı bir dava açtı. Geçtiğimiz günlerde dava sonuçlandı. Mahkeme dosyanın incelenmesi sonucunda yürütmeyi durdurma isteminin reddine karar verdi.Bu sayede Akyazı Projesinin devam etmesi hiçbir hukuki engel kalmadı.

Konuyla ilgili değerlendirme de bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, mahkemenin kararını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Akyazı’nın 2 yıl içinde tamamlanmasını beklediklerini ifade eden Bakan Bayraktar, ‘Akyazı Trabzon için önemli kazanımdır. Sadece bir futbol stadyumu bir spor kompleksi değil. Trabzon’la, Akçaabat’ın bütünleşmesini sağlayacak, önemli bir kazanımdır. Trabzon’un yüzde 95’i bu projeyi istiyor.  Halka ve rağmen ve devlete rağmen bir şey yapamazsını bu devlet de istiyor millet de istiyor. Bu proje yapılacak’ diye konuştu.

Toplam Okunma Sayısı : 875

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com