Rehber :
   
Doğalgaz ve Kalorifer Tesisatı
Ortes Tesisat
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
15.02.2012
U20 Dünya Kupası 7 şehirde düzenlenecek


 
 
Türkiye'nin 2013 yılında ev sahipliği yapacağı 20 Yaş Altı Dünya Kupası için düzenlenen "FIFA U20 Dünya Kupası Organizasyon" toplantısı FIFA'nın Zürih'teki merkezinde yapıldı.

FIFA U20 Dünya Kupası Regülasyonu", "Maç Takvimi" ve "Organizasyona ev sahibi yapacak şehirler" konularının görüşüldüğü toplantıda, Ekim 2011'de FIFA ve TFF yetkililerinin aday şehirlere yaptığı ziyaretler ile komitenin notları değerlendirildi. FIFA'nın Dünya Şampiyonası'ndan sonraki en önemli etkinliği olan 2013 U20 Dünya Kupası'nın Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Rize ve Trabzon'da yapılması FIFA U20 Dünya Kupası Organizasyon Komitesi tarafından kabul edildi. 

Blatter: "Türkiye mükemmel bir ev sahibi olacak"

Toplantının bir kısmına katılan FIFA Başkanı Sepp Blatter, 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın FIFA'nın 2 numaralı gözbebeği olduğunu vurgularken, "Türkiye'nin geleceği yıldızlarının bulunacağı bu kupaya mükemmel bir ev sahipliği yapacağından eminim" dedi.

24 ülkenin katılacağı dev organizasyonun maç takvimi ve şehirler, nihai olarak Mart ayı sonunda yapılacak FIFA Yönetim Kurulu toplantısında onaylanacak.Toplantıda TFF heyeti bir sunumla organizasyondaki gelişmeleri FIFA Komite Üyeleri'yle paylaştı. Sunumu TFF Uluslararası Etkinlikler Sorumlusu İlker Uğur yaptı.

Dünyaca ünlü yıldızların hemen hepsinin kendilerini ilk kez gösterme şansı bulduğu, büyük ilgi gören ve pek çok ülke televizyonlarında yayınlan U20 Dünya Kupası 2013 yılında 24 ülkenin katılımı ile gerçekleşecek. Turnuva 21 Haziran-13 Temmuz 2013'te düzenlenecek.

TFF heyeti bu sabah Nyon'a hareket ederek Mart ayındaki UEFA Kongresi ve Temmuz ayında Antalya'da yapılacak U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası organizasyonu ile ilgili toplantılara katılacak. 16 Şubat Perşembe ve 17 Şubat Cuma günü ise, TFF'nin oluşturduğu Yerel Organizasyon Komitesi çalışanları Zürih'te yapılacak U20 Dünya Kupası çalışma toplantılarına katılacak.


 

Toplam Okunma Sayısı : 784

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com