Rehber :
   
Pastaneler
Tufan Pastanesi
Lokma Tatlı
Damla Pastaneleri
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
29.02.2012
"Topu Oyuna Sokmada Da Sıkıntı Yaşıyoruz"


     
 
 
     

Geçen sezon Egemen ile birlikte ‘geçilmez ikili’ haline gelen Bordo-Mavili ekibin tecrübeli stoperi Giray Kaçar, “Rakibi paylaşımda becerikli değiliz. Topu oyuna sokmada da sıkıntı yaşıyoruz” dedi.Trabzonspor’da geçtiğimiz sezon ligi sallayan kadrodan önemli isimlerin vedası, takımın yeni bir yapılanma içine girmesini de zorunlu hale getirmişti. Egemen, Selçuk İnan, Jaja, Umut Bulut, Ceyhun gibi oyuncuların yerine yeni oyuncular alındı ancak ‘istikrar’ için zaman şarttı. Gerek sakatlıklar, gerekse maç trafiği nedeniyle antrenman şansı bile bulamayan Bordo-Mavili ekipte bu durum özellikle savunmada ciddi bir krizi ortaya çıkardı.

Karadeniz ekibinin son 3 maçta kalesinde 10 gol görmesi can sıktı. Glowacki’nin uzun süreli sakatlığının devam etmesi, Mustafa Yumlu’nun kötü performansı ve Celustka’nın da sürekli değişken oynatılması nedeniyle hatalar yapması Beşiktaş maçı öncesi Şenol Güneş’i harekete geçirdi.

ACİL ÖNLEM ŞART

Savunmanın en tecrübeli ismi olarak öne çıkan Giray Kaçar ile önceki gün özel bir görüşme yapan Güneş, “Neden bu kadar fazla gol yiyoruz?” diye sordu. Giray, “Hocam savunmada uyumsuzluk var. Dolayısıyla hatalar yapıyoruz. Rakibi paylaşımda becerikli değiliz. Topu oyuna sokmada sıkıntı yaşıyoruz” cevabını verdi.

Şenol Güneş’in de öğrencisine “Bu sorunu hep birlikte çözeceğiz. Çok basit goller yiyoruz. Acilen önlem almalıyız. Beşiktaş maçında normale dönmemiz gerekiyor. Öncelikle savunma güvenliğinde daha akılcı olmalıyız. Riske girmeyerek, ayağınıza top geldiğinde hemen uzaklaştırın” dediği öğrenildi.

HTSPOR / Haluk AYYILDIZ

Toplam Okunma Sayısı : 749

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com