Rehber :
   
Konfeksiyon
Can Modaevi
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
21.03.2012
Vali Kızılcık'tan Ormanlar İçin Duyarlılık Çağrısı


            Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Orman Haftası nedeniyle Orman Bölge Müdürü Celal Pir ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

            Daha yaşanabilir bir Trabzon ve Türkiye için bitki örtüsünün korunmasına ve iyileştirilmesine yönelik çalışmalara herkesin destek olması gerektiğini kaydeden Vali Kızılcık, ilimizin ormanlarının iyileştirilmesi için yapılan çalışmalardan ötürüde Orman Bölge Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.

            İlimizin özellikle İç Anadolu’ya oranla orman bakımından iyi bir durumda olduğunu belirten Vali Kızılcık, “Orman Haftası’nın tüm insanlığa daha yaşanılabilir olmasında katkı sağlamasını temenni ediyorum. Bu alanda tüm vatandaşlarımız duyarlılık göstermesi lazım. Diğer bölgelere nazaran orman bitki örtüsü bizim bölgemizde daha fazla. Türkiye’de ağaçlandırma çalışmaları hızla devam ediyor.  Devletimizin bu konudaki duyarlılığı sayesinde, gerçekten dünyada parmakla gösterilir bir artış yaşanmaktadır. Bu da Birleşmiş Milletler verilerine de yansımış durumda. Ama bu yetmez daha da arttırılması lazım” şeklinde konuştu.

            İlimizde orman alanlarının iyileştirilmesi çalışmalarına büyük önem verdiklerini kaydeden Vali Kızılcık, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Trabzon’umuzda orman yapısının iyileştirilmesinden bahsetmek lazım. Bu iyileştirmeleri sizler bölge olarak yapmaktasınız. Orman alanlarının iyileştirilmesinin sürdürebilir hayatın sağlanmasına, turizmin gelişmesine katkı sağlayacağı için yapmış olduğunuz çalışmalardan ötürü sizleri tebrik ediyorum” Orman Bölge Müdürü Celal Pir yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra Vali Kızılcık’a konik ladin fidanını sundu. 

 

Toplam Okunma Sayısı : 916

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com