Rehber :
   
Baharat & Aktar
Beşikçi Baharat
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
29.03.2012
Vali Kızılcık'tan Gençlere YGS Morali


 

       Hayatlarında bir dönüm noktası olan YGS'ye katılan gençlerimizin her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük başarılar elde edeceğine inancım tamdır.

 

        Trabzon Valisi Dr. Recep KIZILCIK 1 Nisan 2012 Pazar günü yapılacak Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına (YGS) katılacak öğrencilere başarılar diledi. Vali KIZILCIK geleceğimiz olan gençlerin bu sürecinde herkesin kendilerine yardımcı olması gerektiğini vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti.

“Öğrencilerimizin gelecekleri için büyük bir önem arz eden ve hayatlarının dönüm noktası olan YGS Sınavında her yıl olduğu gibi bu yılda büyük başarılar elde edeceğine inancım tamdır.

Bu sınav için gece gündüz ders çalışan, uykusundan, oyunundan, eğlencesinden fedakarlık yapan gençlerimiz, arzu ettikleri bölüme girebilmek için yaptıkları azimli çalışmalarının faydasını mutlaka göreceklerdir.

İnsan hayatının önemli dönüm noktalarından biri olan YGS sınavı üniversite için önemli bir adımdır. Bu durum strese ve gerilime neden olmamalıdır. Gençlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmalarıdır.

Değerli veliler, çocuklarınızın başarılı olmasında en büyük görev sizlere düşmektedir. Çocuklarımızın bu uzun çalışma maratonu sonunda üniversiteyi kazanmaları en büyük dileğimizdir. Siz ebeveynlerin yanlış tutum ve davranışları, onların var olan kaygılarını daha da arttırmaktadır. Bu sebeple süreçte siz velilerin daha duyarlı olmaları çocuklarınızın yararına olacaktır.

Sınava girecek öğrencilerimizin motivasyonlarını olumsuz yönde etkileyecek bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmak için Belediye Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ile diğer ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerekli tedbirler alınmıştır. Öğrencilerimizin başarılarını olumlu yönde etkileyecek olan bu tedbirlere bütün halkımızın eksiksiz olarak uyacaklarına inanıyorum.

Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, YGS’ye girecek olan öğrencilerimize başarılar diliyorum.” 

Toplam Okunma Sayısı : 877

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com