Rehber :
   
Balıkçılık
Denizer Balıkçılık
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
21.04.2012
Trabzonspor'un Sezon Sonu Kabusu


TRABZONSPOR'UN SEZON SONU KABUSU

Süper Final'de Şampiyonlar Ligi şansını büyük ölçüde yitiren ve Avrupa kupaları için mücadelesini sürdüren Trabzonspor, sezon sonunda hem kadrosunu güçlendirmeyi, hem de özellikle Avrupa takımlarının gündeminde olan iki yıldızı kaptan Tolgan Zengin ve golcü oyuncu Burak Yılmaz'ı elinde tutmayı amaçlıyor.

Ligin ikinci yarısında Recep Onur Kıvrak ve Alanzinho ile nikah tazeleyerek iki önemli futbolcuyu elinde tutmayı başaran Trabzonspor yönetimi, sezon sonu için şimdiden kabus görmeye başladı. Özellikle stoper mevkisini yabancı bir takviye ile güçlendirmeyi amaçlayan bordo mavililerde, başta Glowacki ve Brozek kardeşler olmak üzere bazı yabancı oyuncularla yolların ayrılması planlanırken, gözler yurt dışından cazip teklifler aldıkları bilinen kaptan ve kaleci Tolga Zengin ile golcü futbolcu Burak Yılmaz'ın verecekleri kararlara çevrildi.

Sözleşmesinde '5 milyon Euro'ya serbest kalır' maddesi bulunan, bu nedenle Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin iştahını kabartan Burak Yılmaz'la bir çok ünlü kulübün ilgilendiği biliniyor. Bordo mavili kulübe şu ana kadar herhangi bir resmi başvuru olmamasına rağmen özellikle İspanya, İngiltere ve Rusya'dan bir çok kulüp Burak Yılmaz'ı izlettiriyor. Golcü oyuncunun adı Liverpool, Arsenal, Ajax, Psv Eindhoven, Wigan Athletic, Fulham, Sevilla, Valencia, Atletico Madrid, Althletic Bilbao, CSKA Moskova, Zenit, Anzhi ve Celtic gibi Avrupa'nın önde gelen takımlarıyla anılırken, Burak'ın menacerine Süper Final bitene kadar teklifleri kendisine iletmemesi talimatı verdiği belirtildi. Özellikle İngiltere'ye gitmeyi çok istediği bilinen Burak'ın, Süper Final maçlarının ardından önce gelen teklifleri değerlendireceği, daha sonra da kulübe iletilen resmi tekliflerle ilgili bordo mavili yöneticilerle görüşeceği vurgulandı.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'in kaptanlık pazubandını verdiği ve bu sezon gösterdiği üstün performansla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Tolga Zengin de Avrupa kulüplerinin gözdesi durumunda. Tüm lig maçlarında 90 dakika forma giyerek ulaşılması güç bir performans ortaya koyan, saha dışında da takıma ağabeylik görevini büyük bir başarıyla yerine getiren Tolga Zengin'e Alman ve Rus ekipleri kancayı taktı. Özellikle Werder Bremen'in uzun süredir takip ettiği Tolga konusundaki ciddi teklifini sezon sonunda bordo mavililere sunacağı öğrenildi. Tolga'nın da Avrupa deneyimi konusunda istekli olduğu ancak yakın çevresine, "Avrupa'ya gitmeyi istiyorum ama Trabzonspor'da bana verilmiş ve önemli sorumluluk gerektiren görevler var. Eğer Trabzonspor'la karşılıklı anlaşabilirsek Avrupa'da deneyimini de yaşamak isterim" dediğini öğrenildi.İki futbolcunun verecekleri kararların bordo mavililerin sezon sonu transfer politikasının şekillenmesi açısından büyük önem taşıdığı da vurgulandı. 


Toplam Okunma Sayısı : 761

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com