Rehber :
   
Web Siteleri
Bölgesel Web Siteleri
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
02.05.2012
Trabzon'da Süt Dağıtımı Başladı


            Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde tüm Türkiye’de düzenlenen ‘Okul Sütü Programı’ ilimizde de uygulamaya koyuldu.

            Proje kapsamında uygulamaya koyulan ‘Okul Sütü Programı’ nedeniyle Trabzon Vali Vekili Adem Karahasanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Taner Kırbaç, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bektaş Erdoğan ve süt dağıtımını yapacak firma yetkilileri Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan düzenlenen süt dağıtım programına katıldı.

            Gençlerimizin süt içen sağlıklı birer birey olabilmeleri için başlatılan projenin çok önemli olduğunu kaydeden Vali Vekili Karahasanoğlu, “Devletimiz tarafından uygulamaya sokulan ‘Okul Sütü Programı’ kapsamında öğrencilerimize süt dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimize Türkiye çapında yapılan ihalelerle süt dağıtımı yapılmaktadır. İlimizde de daha önceden hazırlıklarını yaptığımız süt dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin sağlıklı birer birey olabilmeleri en önemli arzumuzdur” dedi.

            İlimizde uygulamaya sokulan proje kapsamında 35 anaokulu ve 300 ilköğretim okulunda 103 bin 617 öğrenciye süt dağıtımı yapıldığını kaydeden Milli Eğitim Müdürü Kırbaç ise, öğrencilerin zeka ve beden gelişimlerinin sağlanmasını amaçlayan uygulamanın süt içmek isteyen öğrenciler için geçerli olduğunu belirtti.

            Market ve alışveriş merkezlerinde giden öğrencilerin alacakları ürünlerde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onayı araması gerektiğini söyleyen İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdoğan da, alışverişlerde sorunlarla karşılaşan insanların ‘Alo 174’ hattını aramaları gerektiğini ifade etti.Konuşmaların ardından heyet öğrencilere süt dağıttı.

Toplam Okunma Sayısı : 876

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com