Rehber :
   
Belediyeler
Trabzon Belediyesi
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
19.05.2012
Trabzon'da 19 Mayıs Coşkusu


            Tüm yurtta oluğu gibi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Trabzon'da da coşkuyla kutlandı. Trabzon’daki 19 Mayıs kutlamaları Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çelenk sunumuyla başladı.

            19 Mayıs Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kutlamalara Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu, Garnizon Komutan Vekili Albay Dursun Ertuğrul, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Canım, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

            Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemalettin Yazıcı günün anlam ve önemini içeren bir konuşma yaptı. Tevfik Serdar Anadolu Lisesi tarafından Gençlik Marşı’nın okunmasından sonra, Türk Ulusu ve Sayın Cumhurbaşkanı için Şeref Çağrısı yapıldı.

            Türkiye Liselerarası Futbol Şampiyonası’nda şampiyon olan Trabzon Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi takımına Vali Kızılcık tarafından, çeşitli alanlarda ödül alan diğer gençlere de protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi.Öğrenciler de günün anlam ve önemine ilişkin yazdıkları şiir ve kompozisyonlarını okurken, Tevfik Serdar Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından da bir oratoryo gösteresi sunuldu.

            Öğrenciler tarafından yapılan çeşitli gösterilerde vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Toplam Okunma Sayısı : 880

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com