Rehber :
   
Şekerleme ve Şeker Ürünleri
Karabekir Şekerleme
Celaloğlu Arzu Helva
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
01.06.2012
Vali Kızılcık, "Gençler Dünya Barışının Teminatı Olacak"


 

            Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Türkçe Olimpiyatları kapsamında ilimize Endonezya, Azerbaycan, Kenya’dan gelen bir grup öğrenciyi makamında kabul etti.Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Türkçe Olimpiyatları'nın kültürlerin birleşmesi sonucunda dünya barışına, hoşgörüye ve arkadaşlığa katkı sağladığını belirtti.
            Bazı okulları bizzat gördüğünü ve oradaki öğrencilerin çok güzel imkanlarla okuduğunu anlatan Vali Kızılcık, "Kendi arkadaşlarınıza, çağdaşlarınıza göre daha avantajlı konumda eğitim ve öğretim görüyorsunuz. Ama aynı zamanda Türkiye’mizin de kültünü tanımış oluyorsunuz. Olimpiyatlar sayesinde de kendi kültürlerinize de Türkiye’de tanıtma fırsatı yakalamış oluyorsunuz. Aslında böylece kültürlerin birleşmesi sonucunda dünya barışına da, hoşgörüye de, arkadaşlığa da katkı sağlamış oluyorsunuz" dedi.
            İnsanoğlu'nun renk, dil, coğrafya farklı olsa da bu dünyada kardeşlik, barış ve huzur içerisinde yaşamak istediğini anlatan Kızılcık, "İnsanoğlu özgür bir ortam da bunları ister evvela. Sizler de bu imkanlar sayesinde bu arzularınızı gerçekleştirme fırsatına kavuşuyorsunuz. Ama aynı zamanda dünya barışına da daha yetişme safhanızdan itibaren katkı sağlıyorsunuz. Mesleklerinizi icra etmeye başladığınızda eminin ki bu katkıyı daha da üst noktalara taşıyarak dünya barışı ve kardeşliğine katkı sağlayacaksınız. Tabi bu anlamda bizleri, Trabzon’u, bölgemize ziyaret ettiğiniz, bizlerin misafiri olmayı kabul ettiğiniz için de sizlere teşekkür ediyoruz. Bu buluşmayı temin edenlere de teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

            Misafir öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Kızılcık, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Bu yıl 10’uncusu yapılan Türkçe Olimpiyatları’nın il etkinlikleri için 21 ülkeden 65 öğrenci yapacakları gösteri için Trabzon’da bulunuyor. Etkinliklerde Azerbaycan, Belarus, Benin, Bosna Hersek, Brezilya, Endonezya, Filipinler, Gürcistan, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Kenya, Mısır, Moldova, Norveç, Tacikistan ve Tunus'tan gelen öğrenciler, şarkı, şiir, halk oyunları ve özel beceri dalında hünerlerini sahneleyecek.

Toplam Okunma Sayısı : 854

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com