Rehber :
   
Yöresel Mutfaklar
Beton Helva
Lokma Tatlı
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
16.05.2012
Vali Kızılcık, Proje Sahiplerine 'Ballı Kazanç' Diledi


 

            Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Trabzon İl Koordinatörlüğü tarafından ‘6. Proje Çağrısı ve TKDK Hibe Sözleşme Dağıtımı’ törenine katıldı.

            Toplantıya Vali Kızılcık’ın yanı sıra Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve sözleşme imzalamaya hak kazanan proje sahipleri hazır bulundu.

            Dünyada projeye dayalı kalkınmanın hedef alındığı kaydeden Vali Kızılcık, ilimizde bu amaç çerçevesinde hareket edilmesi için gerekli çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Bizler Trabzon’umuza geldiğimiz günden beri projeye dayalı kırsal kalkınmanın önemini dile getirdik. Bu çerçevede kırsal kalkınma koordinatörlüğümüz tarafından proje çağrıları oluyor. Bu proje çağrıları ile kırsal kesimimizin kalkınmasını hedefliyoruz. Bu güne kadar 5 proje çağrısına çıktık, şuanda altıncı çağrıya çıkıyoruz. Bu çağrılardan tüm herkesin istifade etmesini istiyoruz. Bu konudan istifade edebilmeleri için konudan anlayan uzmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı gidermek için Valiliğimiz, Ticaret Sanayi Odamız, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansımız ve Karadeniz Teknik Üniversitemiz marifetiyle yoğun eğitim çalışmaları yürüttük, yürütmeye de devam ediyoruz. Tabi bunun önemini daha iyi kavrayan kurum ve kuruluşlar ve özel sektör en kısa zamanda bu alandaki proje duyurularına proje hazırladılar” şeklinde konuştu.

            Proje yapmanın önemini anlayan kurum, kuruluşlar ve girişimciler proje geliştirmeye başladığını ifade eden Vali Kızılcık, “Yeni duyurular ile her ne kadar 3 hibe sözleşmesinin imzasını atacak olsak da, değerlendirmeleri devam eden projelerimiz de var. Bunun önemini daha iyi anlatmak ve projenin mantığının kavranması için müdürümüz kısa bir tanıtım yapacak. Bu proje mantığının tüm girişimciler, kurum ve kuruluşlar tarafından özümsenmesinin önemli olduğunu ifade ediyorum. Ancak modern bir yönetişim anlayışı ile daha fazla bir kaynağı Trabzon’umuza aktarabileceğimizi ifade etmek isterim. Hazırlanan projenin artması dileğiyle sizleri saygı ile selamlıyorum” dedi.

            TKDK Trabzon İl Koordinatörü Muhammet Bozali, çıktıkları 6. proje çağrısı hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Açılış konuşmalarının ardından Vali Kızılcık tarafından Karakaş Süt Ürünleri, Fanus Gıda ve Murat Erdoğan’a Hibe Sözleşmeleri verildi. Vali Kızılcık, organik bal üretimi yapan firma yetkilisine sözleşmeyi takdim ederek “Proje sayesinde kazancınız ballı olsun” dedi.

Toplam Okunma Sayısı : 792

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com