Rehber :
   
Restorant
Berk İkinci Bahar
Ali Usta
Cemil Usta
Hatipoğlu Spor Kompleksi
Akçaabat Kültür Park
Yıldızlı Nezih Bahçe
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
04.07.2012
Vali Kızılcık, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nu Kabul Etti


            Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Azize Sibel Gönül ve komisyon üyelerini makamında kabul etti. Komisyon üyelerini ilimizde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Kızılcık, anayasada yer alan pozitif ayrımcılık ilkesinin meyvelerini vermeye başladığını söyledi.

            Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın öncülüğünde yerelde Valiliğin desteği ile gerçekleştirilen toplantının çok başarılı olduğunu kaydeden Vali Kızılcık, “Geçtiğimiz günlerde başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlık olarak, Dünya Bankası, TÜSİAD ve yerelde Trabzon Valiliği ve Trabzon Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği bir toplantı yapıldı. Toplantıda kadın erkek fırsat eşitliği anlamında ilimizde gerçekleştirilen projeler ve hayata geçirilen uygulamaları kamuoyu ile paylaştık. Bu tip toplantı ilk olarak Gaziantep’de gerçekleştirilmişti. İkinci toplantı ilimizde yapıldı. Trabzon’umuzdaki uygulamaların ne kadar iç açıcı olduğunu gördük. Dolayısıyla sizlerin çıkarmış olduğunuz kanunlar ve anayasamızdaki pozitif ayrımcılık değişikliğinden sonra meyveleri almaya başladık. Yarın Gümüşhane’de gerçekleştirilecek olan toplantıda bölgedeki uygulamaları sizler bizzat görme imkanını yakalamış olacaksınız” dedi.

            Trabzon’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Komisyon Başkanı Gönül ise, “TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi milletvekili arkadaşlarımız ile Doğu Karadeniz Kalkınma Bölgesi çerçevesinde bir toplantı yapacağız. Toplantı Artvin ilinden Gümüşhane iline kadar 6 ili kapsayacak. Geçen hafta yapılan toplantı kalkınmada kadının rolünü önemseyen bir çalışmaydı. Bu yapılan toplantının çerçevesi daha geniş olacak. Toplantımız sağlık, eğitim, istihdam, karar alma mekanizmaları, şiddet, erken yaşta evlilik gibi birçok alanı kapsayacak. Toplantının sonunda bu konularla ilgili bir eylem planı çıkaracağız. Bu bölgedeki insanımızın çalışkan ve gayretli, önündeki engelleri aşmak için çaba harcayan bir yapısı var. Karadeniz Bölgesinde bu politikaların yerleşmesi konusunda hep birlikte hareket ettiğimizde, çok daha ileri bir toplumun gelişmesine katkı sağlarız” şeklinde konuştu.

Toplam Okunma Sayısı : 762

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com