Rehber :
   
Basın Kuruluşları
Kuzey TV
Aktif Radyo
Taka Gazetesi
İlk Haber Gazetesi
Kuzey Ekspres
Trabzon Tv
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
24.07.2012
Vali Kızılcık, Bu Kez Yaylada Gençlerle Karavanada İftar Açtı


 

            Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık,  Düzköy Yayla Kent’te devam eden 3 . etap Gençlik Kampı’na katılarak öğrenciler ile karavana da iftar açtı. Kampta bulunan çocuklar ile birlikte orucunu açan Vali Kızılcık, burada öğrencilerin kamp hakkındaki görüşlerini aldı.

            Bilindiği üzere Trabzon İl Özel İdaresi tarafından 1700 rakımda Düzköy Yaylası’nda inşa edilen yayla kent bundan bir süre önce Vali Kızılcık talimatları doğrultusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda ‘gençlik kampı’ yapılmak üzere tahsis edilmişti.

            81 ilden gelen öğrencilerin oluşturduğu kardeşlik ortamı görünce son derece memnun olduğunu ifade eden Vali Kızılcık, Türk gençlerine kendilerine güvenmeleri, kendilerini geliştirmeleri ve takım halinde çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

            Artık gençlerin akademik bilgilerle donatılmasının yeterli olmadığını ifade eden Vali Kızılcık, “  Biz farklılıklar içerisinde hoşgörü kültürü ile bin yıllar boyunca yaşadık. Sizlerinde bunu tecrübe ederek yaşamınızı arzu ettik. Bizim milletimizin temeli kardeşliğe dayalı. Bizim felsefemiz ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’dır. Yani insanın mutluluğu olmadan ne devletin yaşamasının nede varlığının bir önemi vardır. Son altı ayda ilimize 30 bin Arap turist geldi. Turistler şuanda kaldığınız tesisleri talep ediyorlar ve geceliğine 500 TL veriyorlar. Biz bu kamptan gençlerimiz istifade edebilsin diye sizlere verdik. Ülkemizin parlayan yıldız olarak görülmesinin sebebi sizlersiniz. Genç ve dinamik bir nüfusa sahibiz. Ancak bu nüfusun eğitimli olması gerekiyor. Eğitim demek sadece akademik bilgilerde mükemmel olmayı gerektirmiyor. Toplumsal hayatta takım olarak çalışmayı gerektiriyor. Sizler burada tatil yaparken takım halinde çalışmayı ve toplum halinde yaşamayı da öğrendiniz” dedi.

            Dünyada başarılı insanların duygusal zekası güçlü olan insanlar olduğunu kaydeden Vali Kızılcık, “Özellikle idareci tiplerine baktığınızda duygusal zekası güçlü olan insanlar. Duygusal zekanın IQ’dan en önemli farkı sonradan kazanılıp geliştirilmesidir. Duygusal zekanın özellikleri beraber çalışabilme, takım halinde hareket edebilme, arkadaşları ile iyi geçinebilme, sosyal ilişki kurabilme ve hoşgörülü olabilmedir. Bir şey becerebilmenin en doğru yolu paylaşımcı olabilmektir. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ düşüncesinden gelen insanlarız. Bugün kapitalist dünyanın bencilce yaklaşımlarının dünyayı nerelere getirdiğini görüyoruz. Sayın Başbakanımız gençlerin en iyi şekilde yetişmesi için tüm imkanları seferber etti. Dolayısıyla zamanın teknolojisini kullanarak en iyi mekanlarda kendimizi yetiştireceğiz” şeklinde konuştu.

            Gençlerin özellikle kendilerine güvenmeleri tavsiyesinde bulunan Vali Kızılcık, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Hiçbir Amerikalıdan, İngiliz’den, Fransız’dan, Japon’dan, Çinliden kendinizi daha zayıf ve daha güçsüz görmeyin. Geçmişi güçlü olan milletin evlatları olarak güçlü bir geçmişe sahipsiniz. Sizleri zor yarınlar bekliyor. Kendi geleneksel değerlerini unutmadan çalışın. Sizin memnuniyetiniz projenin amacına ulaştığını gösterir. Sayın Başbakanımızın gençlerimize verdiği önem ve talimatlar doğrultusunda, devletin tüm kurum ve kuruluşları ile bir takım oyunun sonucu olarak sizlerin memnuniyetini sağlamaya çalışıyoruz. Bizlere sağladığı desteklerden dolayı Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Şimdi yapılanın daha iyisini sonraki jenerasyona sizlerin yapması gerekir. Aksi takdirde güçlü, huzurlu Türkiye’yi sağlamakta zorlanırız. Sizlerin memnuniyetinizi sağlayan grup liderleriniz başta olmak üzere, burada çalışan bütün insanlarımıza ve en önemlisi Türk milletine teşekkür ediyorum. Çünkü biz bu çalışmaları milletin parası ile yapıyoruz. Sizler bu güzel yerlerde milletin verdiği vergiler sayesinde yaşıyorsunuz. Bizlere güvenerek sizleri bizlere emanet eden ailenize teşekkür etmek istiyorum. Burada kurduğunuz arkadaşlıklar asla unutulmayacak, sosyal medya sayesinde birbirimiz ile sıkı iletişim içinde olacaksınız. Bizi birbirimize düşürmek isteyen arkadaşlarınıza da ‘Benim arkadaşlarım sizlerin anlattığı gibi değil’ diyerek karşı çıkacaksınız. Sizler bu millet ve bu devlet için çok değerlisiniz”

            Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemalettin Yazıcı ise, yaklaşık 100 kişilik erkek gurubun bulunduğu kamp için yayla kenti kendilerine veren Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’a teşekkür etti.

            Öğrenciler ise, kampın son gününe geldiklerini ve hüzünlü olduklarını dile getirerek, “İlk geldiğimiz günlerde tanımadığımız arkadaşlarımız ile bir arada bulunduğumuz için biraz zorlandık. Ancak şimdi ayrılacağımızı görünce üzülüyoruz. Son derece güzel bir ortam oluşturulmuş. Burada ki her şey mükemmel. Biz kampın Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapıldığını düşünüyorduk. Burada anladık ki devletin tüm kurumları ile organize çalışılarak yapılmış bir kamp. Bizlere olan güven ve verdiğiniz değerden dolayı da Sayın Valimize teşekkür etmek istiyorum” ifadelerine yer verdiler.

            Kamp alanında kalan öğrenciler; rafting, gezi, tırmanma, golf, basketbol, futbol gibi çeşitli etkinliklere katıldığı gibi ilimizin ve bölgemizin tarihi ve kültürel mekanlarını da ziyaret ettiler.

Toplam Okunma Sayısı : 794

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com