Rehber :
   
Konfeksiyon
Can Modaevi
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
03.08.2012
Vali Kızılcık, İftarını Yer Sofrasında Açtı


 

            Ramazan boyunca iftarını köylerde ve halk arasında açan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, bu seferde Vakfıkebir İlçesi Hürriyet Mahallesi’nde eşi tarafından terk edilen bir ailenin evinde iftarını açtı.

            İftar yemeğinde Vali Kızılcık’a Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Salih Özkan ve sosyal yardımlaşma vakfı yetkilileri de eşlik etti.

            Güllü Çobantürk ve 2 çocuğu ile yakından ilgilenen Vali Kızılcık, ailenin sıkıntılarını dinledi. Çocukların eğitim durumları hakkında da bilgiler alan Vali Kızılcık, ailenin her zaman kendilerine ulaşabileceğini ifade etti.

            Çobantürk ailesi ve Vali Kızılcık hazırlanan yer sofrasında iftarını açtılar.

            Ramazan ayında iftarları mümkün olduğunca halkın arasında açtıklarını kaydeden Vali Kızılcık, “Bizler bu vatandaşlarımız sayesinde bu koltuklarda oturuyoruz. Onların bizlerin yanlarında olduğunu hissetmesi gerekiyor. Bugünde Çobantürk ailemiz ile iftar açtık. Hem kendileri ile sohbet ettik, hemde yanında olduğumuzu ifade ettik. Bende oluşan sıcak ortamdan dolayı son derece memnun oldum. Bu ailemizin her zaman yanında olacağız. Onların sorunları bizim sorunumuz olacak. Çocuklarının okuması için elimizden ne gelirse yapacağız. Devlet olarak hiçbir vatandaşımızın aç ve açıkta olmasını istemiyoruz. Kaymakamımıza ve diğer yetkililere talimat verdim. Bu aile ile devamlı ilgilenecekler” dedi.

            Güllü Çobantürk ise, Vali Kızılcık tarafından yapılan ziyaretten son derece memnun olduklarını belirterek, “Sayın Valimiz ramazan ayında bizlerle iftar açmayı istemiş. Kendisi bizlere tarif edilemeyecek bir mutluluk yaşattı.Valimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Valimizin her zaman vatandaşın yanında olduğunu basından takip etmekteydik. Şuanda kendisinin ne kadar sıcak kanlı ve iyi bir insan olduğunu gördük. Valimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

            Ailenin iki çocuğu Vali Kızılcık’a yaptığı ziyaretten ötürü çiçek hediye ettiler.

Toplam Okunma Sayısı : 857

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com