Rehber :
   
Turizm ve Seyahat Acentaları
ULUTOUR Tourism & Travel
Hayden Tur
İBK Tour
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
14.08.2012
Sümela da Üçüncü Ayin 15 Ağustos'ta


Trabzon'un Maçka İlçesi'ndeki Sümela Manastırı'nda bu yıl üçüncüsü düzenlenecek ayin, 15 Ağustos Çarşamba günü Fener Rum Patriği Bartholomeos'un yönetiminde gerçekleştirilecek. Trabzon Valisi Recep Kızılcık, ayin için tüm hazırlıkları tamamladıklarını ve geçen iki yılda olduğu gibi misafirleri en iyi şekilde ağırlayacaklarını söyledi.
Maçka İlçesi Altındere Milli Parkı sınırları içinde bulunan tarihi Sümela Manastırı'nda 88 yıllık aranın ardından ilk ayin 2010'da gerçekleştirilmişti. Hıristiyanlar tarafından Meryem Ana'nın göğe yükseldiğine inanılan 15 Ağustos'ta gerçekleştirilen ayinin üçüncüsü, bu yıl da çarşamba günü yapılacak.
KISITLI SAYIDA KİŞİ ALINACAK
Önceki iki yılda olduğu gibi Fener Rum Patriği Bartholomeos'un yöneteceği ayinde manastır içine alanın dar olması nedeniyle kısıtlı sayıda kişi alınacak. Yaklaşık 500 kişinin manastır içinden takip edeceği ayini, içeri giremeyenler manastırın alt bölümüne kurulacak dev ekranlardan izleyebilecek. Çarşamba sabahı saat 11.00'de başlaması beklenen ayin, saat 14.00 sıralarında sona erecek.
Trabzon Valisi Recep Kızılcık, geçen iki yılda yoğun katılımla ayin düzenlendiğini söyledi. Kızılcık, "Bu yılki ayin içinde rezervasyonlar yapıldı. Biz de tüm tedbirlerimizi aldık. Geçtiğimiz iki yılda olduğu gibi bu yılda misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız" ifadesini kullandı.
Toplam Okunma Sayısı : 1036

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com