Rehber :
   
Yöresel Mutfaklar
Beton Helva
Lokma Tatlı
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
03.10.2012
Müteşebbisin Ayağına Gidiyor


          Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık istihdama katkı sağlayacak, ilimizin gelişmesine ve ekonomisine faydalı olacak her işin peşinde koşuyor. Dün Avrasya Üniversitesi’nin Yomra İlçesindeki yeni hizmet binasını ve yeni eğitim ve öğretim yılının açılış törenine katıldıktan sonra Arsin İlçesi Elmaalan Köyü’ne gidip, orada turizm yatırımı yapmak isteyen iş adamı Osman Keleş’i ziyaret etti.

           Osman Keleş isimli işadamı Arsin İlçesine yaklaşık 9 km mesafede kendi arazisi üzerine çiftlik kurmuş uzun süredir bu çiftlikte çeşitli meyve-sebze ile bazı hayvan türlerini yetiştirmiştir.

           Osman Keleş Vali Kızılcık’ın önerisi üzerine bu çiftliğe şimdiden turistik amaçlı tesis yapmak için çalışmalarını başlatmış ve son aşamaya gelinmiştir. Müteşebbis Osman Keleş yaptığı açıklamasında “Sayın Valimle yaklaşık 3 sene önce tanışmıştık kendisini çiftliğime davet ettim. Davetime icabet ettiğinde burasını çok beğendi. Bana bu çiftliğin mutlaka turizme kazandırılması gerektiğini söyledi. Ben de o günden beri düşündüm taşındım ve Vali Bey’in önerdiği şekilde tesis yapmaya karar verdim. Çalışmalarım son aşamasına geldi. Burada konaklama tesisi ve yeme içme tesisi yapmaya karar verdim. Valime teşekkür ederim. Benim de bu memlekete bir faydam olursa mutlu olacağım .” dedi.

            Vali Dr. Recep Kızılcık da bölgemizde ve ilimizde turizmin önemine vurgu yaparak istihdama yönelik turizmi canlandıracak ve ekonomimize katkı yapacak her türlü girişimin önünü açmak için çalıştıklarını ifade etti. Vali Kızılcık “Devletimiz, yatırımcının yatırımını kolay yapması için birçok düzenlemeler yaptı. Bizler de bu konuda ilimizdeki tüm imkânlarımızı yatırımcının emrine sunuyor, önündeki engelleri kaldırmaya çalışıyoruz.  Osman amcamızın çiftliğini ziyaretimizin amacı da budur.  Burası sahile çok yakın ulaşım imkânları rahat, doğası harika bir yer turizme kazandırılması gerekiyordu. Ben de Osman Bey’e burada bir şeyler yapmasını önermiştim. Sağolsun beni kırmadı ve yatırımına kısa bir süre sonra başlayacak. Çok mutlu oldum.  Biz her zaman kendisine destek olacağız .” dedi.

            Ziyarette Vali Kızılcık'a  İl Genel Meclis Başkanı Haydar Revi, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Salih Özkan ve İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Çapoğlu eşlik etti.

Toplam Okunma Sayısı : 786

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com