Rehber :
   
İlaçlama Hizmetleri
Beşyıldız İlaçlama Trabzon
MDPM İlaçlama
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
08.10.2012
Trabzonsporlulardan HES'e Horonlu Protesto


Kendilerine Doğal Hayata Saygılı Trabzonspor Taraftarı adı veren bir grup, kendi kulüplerinin Hidroelektrik Santrali (HES) yapmasını Taksim'de horon oynayarak protesto etti.

Taksim Meydanı'nda bir araya gelen Trabzonspor taraftarı yaklaşık 60 kişi, kendi kulüplerinin Uzungöl'de kurmayı planladığı hidroelektrik santralini protesto etti. Ellerinde "Trabzonspor kendi kalene gol atma" pankartları taşıyan grup sık sık sloganlar atarak da protestosunu sürdürdü.

Daha sonra grup adına açıklama yapan Dilek Yeşilyurt, "Biz Trabzonspor'u engin bir kulüp olup güçlülerin arasına katılsın diye değil, şampiyonluklar için değil bordo mavisinin isyanı haklılığı onuru taşıdığı için sevdik. Trabzonspor Kulübü'nün yöre halkının isyanını şehrin doğasını taraftarların tepkisin hiçe sayarak sadece kendi kasasına girecek olan para yüzünden yaptığı hesap gün gelir tersine döner. Kazandığını sananlar gerçekte kaybetmeye mahkum olurlar. Trabzonspor'un bu çıkar hesaplarına kurban edilmesinin doğayı öldürerek Karadeniz insanını yoksullaştırarak isminin nitelenmesini istemiyoruz. Yaşam alanlarımızın elimizden alınmasına doğamızın yok edilmesine insanlarımızın edilmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

Grup açıklamanın artık tulum ve kemençe eşliğinde horon oynayarak olaysız bir şekilde dağıldı.

Toplam Okunma Sayısı : 980

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com