Rehber :
   
Ajanslar
Yonca Ajans
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
19.10.2012
Bakan Hamza Ersan SANE' den TSİAD'a ziyaret


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Hamza Ersan SANER” den TSİAD” a ziyaret
 
Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları çerçevesinde şehrimizde bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan SANER, TSİAD' ı ziyaret ederek başkan Yalçın Orhan ve yönetim kurulu üyelerimizle görüştü. 
Trabzon'da olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Saner, Trabzon iş dünyasını Kıbrıs'da hizmet sektörüne yatırıma davet etti. Saner'in ziyaretinden büyük mutluluk duyduklarını belirten TSİAD başkanı Yalçın Orhan " Yönetimimiz döneminde Trabzon'a vizyon katacak, Trabzon'u dışa açacak projeler üzerinde durduk. Bu amaçla Makedonya Cumhuriyeti'ne yaptığımız ziyaret oldukça verimli geçmişti. Benzer bir ziyareti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne de yapmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu. 
Kıbrıs ve Trabzon arasında ticaret potansiyelinin görüşüldüğü toplantı sonrası Bakan Saner'e Başkan Yalçın Orhan tarafından telkari fincan takımı hediye edildi. Daha sonra Kıbrıs delegasyonu ve TSİAD yönetim kurulu üyeleri birlikte öğle yemeği yedi. Bakan Saner kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür ederek Trabzonlu iş adamlarını Kıbrıs'a davet etti.
 
Toplam Okunma Sayısı : 5240

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com