Rehber :
   
Sinemalar
Sinema Lara
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
14.11.2012
Vali Kızılcık, Kaymakamlık Yaptığı İlçede Sevgiyle Karşılandı


                Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. 1995-1997 yılları arasında Kürtün ilçesinde Kaymakamlık yapan Vali Kızılcık'ı, Kürtün halkı bağrına bastı.

                Halkla kucaklaşan Vali Kızılcık ve beraberindeki Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile Kürtün'de bir çay ocağına girerek çay içti. Ardından da bir esnafa ait dükkana giren Vali Kızılcık, Kürtün ilçesine ait yöresel pide yedi. Kürtün halkının her zaman gönlünde apayrı bir yeri olduğunu belirten Vali Kızılcık, "Kürtün insanı sıcak kanlı ve misafirperverdir. Vatanına milletine bağlı insanlarla dolu olan Kürtün ilçemizde daha önce kaymakamlık yapmıştık. O zamandan buyana Kürtün'ün yeri benim gönlümde çok özeldir" dedi.

                Ziyarette Vali Kızılcık'ın yanına gelen ve 110 yaşında olduğu öğrenilen Cafer Şen isimli vatandaş Vali Kızılcık'ı ilçelerinde görmekten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, "Ben seferberlik çocuğuyum sayın Valim. Yaşım yüzü aştı. Gözlerim pek görmüyor, kulaklarım da duymuyor ama yine de hayattayız ya ona da şükrediyorum. Bizi unutmayıp ziyaret ettiğiniz için çok mutlu olduk. Size her zaman dua ediyoruz" dedi.

                Kürtün halkı da Vali Kızılcık için, "O bizim için çok özel ve çok değerli bir insandır. Burada kaymakamlık yaptığı süre içinde her zaman halkın içinde olmuştur. Bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmayan, fırsat buldukça bize zaman ayıran valimize çok teşekkür ediyoruz" dediler.

Toplam Okunma Sayısı : 736

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com