Rehber :
   
Spor Merkezleri
Tode Spor Merkezi
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
17.11.2012
Vali Kızılcık, Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinliğine Katıldı


Geleceğiniz Aydınlık Olsun

                Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinliğine katıldı. Trabzon İl Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen etkinlikte çocuklarla bir araya gelen Vali Kızılcık, onlarla birlikte boyama yaptı.

                Kütüphane'ye önce üye olan ve ardından da üye olmak isteyenlerin kaydını alan Vali Kızılcık, "Çocuklarımıza erken yaşlarda kitap okuma alışkanlığının kazandırılması bakımından bu hafta kutlanan etkinlik çok önem arz ediyor. Burada çocuklarımız erken yaşlarda kitap okuma alışkanlığını kazanırken hem kültürel hem de sosyal hayatlarına katkı veriyorlar. Bu gaye ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, Kütüphane Müdürlüğümüzün ve sivil toplum kuruluşlarımızın ortaklaşa geliştirdikleri proje ile çocuklarımız erken yaşlarda sanat kabiliyetlerinin geliştiriyor ve kadim şehir Trabzon'un tarihi kültürel değerlerine katkı yaparak onları  tanıma fırsatı buluyorlar. Çocuklarımızın bu tarihi mekanları için boyama kitapları bastırdık. Bu kitaplar sayesinde çocuklarımız eğlenirken öğreniyorlar.

                Çocukluklarını yaşayarak karakterlerini geliştirmeleri için yapılan bu etkinlik aynı zamanda kitap okuma alışkanlığını da kazanmalarına vesile oluyor. Öğrencilerimizin kabiliyetlerini geliştirme yönünde idare olarak bizler fırsatları arttırma hedefindeyiz. Kütüphaneye üye olan öğrenci sayımız 3 bine yaklaştı. Bunu niçin 30 binlere, 100 binlere yaklaştırmayalım. Çocuklarımızın geleceği daha aydınlık ve güzel olacağına inanıyorum" dedi.

                Buradaki törende Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Vali Kızılcık'a gönderilen teşekkür belgesini  çocuk kütüphanesinden iki çocuk Vali'ye takdim etti. Ayrıca en çok kitap okuyan çocuklara da vali hediyelerini verdi. 

Toplam Okunma Sayısı : 728

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com