Rehber :
   
İletişim
Raykom İletişim
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
26.11.2012
Vali Kızılcık Azeri Müsteşarı Makamında Kabul Etti


Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Azerbaycan Eğitim Müsteşarı Doç. Dr. Necibe Nesibova'yı makamında kabul etti.

                Onlar Bizim Gönül Elçilerimiz

                Kabulde bir konuşma yapan Vali Kızılcık, "Türkiye, Azerbaycan ilişkisini bir millet iki devlet olarak kabul ediyoruz. Ülkemizde ve Trabzon'umuzda Azerbaycan'dan gelen birçok öğrencimiz buradaki okullarda eğitimlerine devam etmektedir. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde bine yakın yabancı ülkelerden gelen öğrencimiz var. Ancak Azerbaycan'dan gelen öğrencilerimiz bizleri için çok önemli. Azerbaycan'dan eğitim için gelen yavrularımız bizim yavrularımızdır. Bunların burada en iyi şekilde eğitim ve öğretim görmeleri, geleceğe hazırlanmaları ve tekrar ülkelerine dönerek oraya hizmet etmeleri bizimde arzumuzdur. Burada hem eğitim öğretim görmeleri hem de ülkemizin sosyo-kültürel hayatına katılmaları ve kültür alışverişinde iki ülkenin birbirini daha iyi tanımasında hizmetleri olacaktır. Bu çerçevede onları birer gönül elçisi olarak değerlendiriyoruz. İki devletin gelişmesinde çok daha etkili rol oynayacaklar" dedi.

                Azerbaycan Eğitim Müsteşarı Doç. Dr. Necibe Nesibova' da, "Eğitimden sorumlu olduğum için buraya gelmeden eğitim bakanımıza da bilgi verdim. Bakanımız da sizlere selamlarını iletti ve sizi en yakın zamanda Azerbaycan'da ağırlamak istediğini belirtti. Karadeniz bölgesi ve Trabzon her tabiatıyla ve her şeyi ile çok güzel. Bize çok yakınsınız. Azerbaycan halkının buraya özel bir sevgisi var. KTÜ'de çok sayıda öğrencimiz var. Öğrenci projesi çerçevesinde buralara gelerek eğitim alan birçok öğrencimiz Azerbaycan'da çok iyi yerlerdedir. Burada emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

                Onlar Sizin Evladınızdır

                Trabzon'a geliş amacının burada okuyan öğrencilerin sorunlarıyla yakından ilgilenmek olduğunu belirten Nesibova, "KTÜ'de eğitim gören öğrencilerimizi ziyaret ederek, onların sorunlarını dinlemek, çözümlerine yardımcı olmak istiyoruz. Öğrencilerimizle birlikte orada ders veren öğretmenlerimiz de vardır. Onlarla da görüşmek istiyoruz. Onlar sizin evlatlarınızdır, sizin çocuklarınızdır. Hayat boyu Trabzon'u ve KTÜ'yü gururla temsil edecekler" diye konuştu.

                Vali Kızılcık ziyaretin anısına Müsteşar Nesibova'ya plaket takdim ederken, Müsteşar Nesibova'da Kızılcık'a ülkesinden getirdiği işlemeli halı hediye etti.

                                                         

Toplam Okunma Sayısı : 824

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com