Rehber :
   
Basın Kuruluşları
Kuzey TV
Aktif Radyo
Taka Gazetesi
İlk Haber Gazetesi
Kuzey Ekspres
Trabzon Tv
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
01.12.2012
Sema Kızılcık, Plastik Sanatlar Sergisine Katıldı


Trabzon Kültür Sanat Şehridir

                Geleneksel Plastik El Sanatları Sergisi Trabzon'da açıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesindeki Güzel Sanatlar Galerisi'nde gerçekleştirilen açılışa Trabzon Vali Vekili Kamil Sarıaslan, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık'ın eşi Sema Kızılcık, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Abit Güner, Behice İskender, Ceyhan Murathanoğlu, Suat Kurtuldu, Şakir Seyihoğlu, Canan Onur gibi sanatçılar ile çok sayıda davetli katıldı. 

  

                Açışta bir konuşma yapan Trabzon Vali Vekili Kamil Sarıaslan, Trabzon'un bir kültür sanat şehri olduğunu belirterek, "Devlet olarak kültür ve sanata her zaman destek vermekteyiz. Trabzon bu anlamda içersinden çok değerli ve son derece önemli sanatçılar çıkarmayı başarmıştır. Bu alanda Trabzon her zaman öncü şehir olmuştur. Sanatçılarımız geçmişten aldıkları birikimleri gelecek kuşaklara aktararak önemli hizmetler yapmaktadırlar. Hepsini bu vesile ile kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum. Bu serginin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

  

                  İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız da, Trabzon'da sanata ve sanatçıya çok önem verildiğini ifade ederek, "38 yıldır bu etkinliklerimizi başarıyla sürdürüyoruz. Bugün burada 76 sanatçımıza ait 76 eser bulunmaktadır. Çok güzel bir etkinlik oldu. Bu etkinliğin sonunda buradaki tüm eserler tek bir albümde buluşturularak ilgilenenlerin beğenisine sunulacaktır" diye konuştu.

                 Açılışın ardından bayan Kızılcık ve beraberindekiler eserlerin yer aldığı alanı gezerek incelemelerde bulundu. 

Toplam Okunma Sayısı : 895

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com