Rehber :
   
Mutfak, Banyo Mobilyaları
İtaly Mutfak Banyo
Saray Yapı Mimarlık
Favori Mutfak & Banyo
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
23.01.2013
Çöplerin Enerjiye Dönüştürülmesinde İlk Adım Atıldı


 Vali Kızılcık, Çöpten Enerji Elde Edecek Sistemi Trabzon’a Kurmak İsteyen İşadamlarıyla Görüştü

Rus İşadamı Boris Yurchenko ve beraberindeki heyet Trabzon-Rize Katı Atık Birliği’nce toplanan çöplerin enerjiye dönüştürülmesi için geliştirilecek olan teknolojik yatırımları görüşmek üzere Trabzon’a geldi.

          Aynı zamanda TRABRİKAB Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürüten Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun da katıldığı toplantıda Bosner ve Hitachi şirketler grubunun temsilcilerini makamında kabul etti.

          Heyetin, çöplerin enerjiye dönüştürülmesi için yapılacak olan çalışmaları değerlendirmek üzere Trabzon’a geldiğini belirten Vali Kızılcık, “Görüşmemizin ana nedeni Trabzon ve Rize illerinin oluşturduğu katı atık birliği marifetiyle katı atıkların işlenmesine yönelik en az 10 megavatlık bir enerji üretim tesisinin kurulmasıdır. Sürdürülebilir şehirler oluşturma noktasında şehrimizin marka bir şehir haline gelmesi için çabalarımız sürüyor. Bu görüşmelerin sizlerle kurulabilecek karşılıklı işbirliğini geliştireceğini ve Trabzon’un marka şehir olmasına katkı sağlayacağını ümit ediyorum” dedi.

          İşadamı Boris Yurchenko da, “Trabzon şehrini daha fazla güzelleştirmek için bu proje ortaya atıldı. Bizde bu konuyu görüşmek için buradayız. Buradaki en önemli görevimiz bu projeyi yaparken doğaya zarar vermeden bu olayı çözmek ve bu şehri güzelleşmesine katkı sağlamaktır. Bu çöpü güzel ve verimli bir şekilde enerjiye dönüştürerek insanların kullanımına sunmak istiyoruz” diye konuştu.

         Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.   

Toplam Okunma Sayısı : 938

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com