Rehber :
   
Dekorasyon & Çelik Eşya
Her-Tür
Cihan Raf
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
27.01.2013
Çetinkaya Mağazaları Trabzon'da İlk Şubesi'ni Açtı


Çetinkaya Mağazası Dualarla Açıldı

Türkiye’de 25 mağazası bulunan Çetinkaya ailesi Trabzon’a ilk mağazalarını açtı. Kaşüstü Beldesinde bulunan Cevahir Alışveriş Merkezi’ndeki mağazanın açılış törenine Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, AK Parti Adana Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, Çetinkaya Mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Çetinkaya, Trabzon Belediye Bakan Yardımcısı Ergin Aydın, AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Kızılcık, Trabzon’un bir marka kent olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, “Marka kent olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Çetinkaya müessesesinni, markasının köklerini, zenginliğini biliyoruz. Çetinkaya ailesinin modern cumhuriyetimizin, Türkiye Cumhuriyeti devletinin gelişim safhalarına baktığımızda onunla paralellik arz ettiğini söyleyebiliriz. Anadolu insanının kendi yaşamında, kendi iş hayatında yaşanan değişimin, Türkiye Cumhuriyeti devletinin de değişim ve dönüşümüne etki ettiğini bu örneklerle görüyoruz. Aslında bizim özümüz budur. Türkiye Cumhuriyeti devleti dünyada ekonomik anlamda bir devlet olarak, küresel bir güç olarak uluslar arası kuruluşlar tarafından fark edilen ve saygı duyulan bir devlet haline gelmişse bu sancılı ama zevkli bir yolculuğun sonucunda olmuştur” dedi.

İhracatın giderek artmasında böyle köklü müesseselerin çok büyük bir payı olduğunu belirten Vali Kızılcık, “Devlet olarak 2 milyar dolarlık ihracattan bugün 150 milyar dolarlık ihracata ulaşmışsak bu, ekonomik, kültürel, eğitim alanında ve birlik olabilmemiz adına atılan adımlar sayesinde olmuştur. Aynı zihniyet bu gün gelişerek devam etmektedir. Sadece doğu değil batının iş adamı da Türkiye’ye geldiğinde köklü müesseselerimizle bize imrenerek bakmaktadırlar. Köklerine ve geleneğine saygılı bu milletin değerleri artık insanlığa ışık tutar hale gelmiştir. Bu mağazanın burada açılması bir bakıma Trabzon’umuzun gelişen ikinci bir merkezi konumunda olan buraya katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

AK Parti Adana Milletvekili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya da, Karadeniz insanına ayrı bir sevgi ve muhabbet beslediğini söyleyerek, “Karadeniz insanının yeri benim gönlümde farklıdır. Bu bölgede çeşitli görevlerde bulundum. Çetinkaya ailesi olarak özellikle eğitim alanında çok ciddi yatırımlar yaptık. Bütün bunları milletimizde aldığımız dua ile gerçekleştirdik” dedi.

Çetinkaya Mağazalar Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Çetinkaya, Çetinkaya mağazalarının sıfırdan başladığını ve emin adımlarla bugün Türkiye’nin sayılı müesseselerinin arasına girdiğini ifade etti. Ömer Çetinkaya ise, mağazalarında 20 bine yakın insan çalıştırdıklarını hatırlatarak, yaptıkları yatırımları tamamen kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi. Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen Vali Kızılcık ve beraberindekiler  mağazayı gezdiler. Daha sonra Vali Kızılcık, Necati Çetinkaya ve beraberindekilerle Form Nihat Usta'da yemek yedi.

Toplam Okunma Sayısı : 884

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com