Rehber :
   
Fast Food & Cafe
Menekşe Fast Food
Keyf Fast Food & Cafe
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
03.06.2013
Trabzon, Türkçe Olimpiyatlarıyla Büyük Coşku Yaşadı


Trabzon'da 11. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali Türkçe Olimpiyatları, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın katılımıyla yapıldı.

Akçaabat Fatih Stadı'ndaki Türkçe Olimpiyatları ve Kültür Şöleni’ne Bakan Bayraktar'ın yanı sıra Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzonspor Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, organizasyonun dünya barışının sağlanmasının büyük mücadelesi olduğunu ifade ederek, “Burada her yerden insanımız var. Bu sevda, bu çalışma bir dünya barışının adımlarıdır. Bu organizasyon dünya barışının sağlanmasının büyük mücadelesidir” dedi. Bakan Bayraktar, organizasyonun dünya barışının sağlanmasında büyük katkısı olduğunu kaydederek, “Sizler Türkiye sevdalılarısınız, sizler vatan sevdalılarısınız. O bakımdan sizleri tebrik ediyor ve sizlere teşekkür ediyorum. Burada her yerden insanımız var. Bu sevda, bu çalışma bir dünya barışının adımlarıdır. Bu organizasyon dünya barışının sağlanmasının büyük mücadelesidir. Bugün 140 ülkede kendini gösteren, bu ülkelerde Türkçe’yi öğreten bu gönül erlerine, bu gönül insanlarımıza, hocalarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.

Trabzon'un eğitim ve kültür şehri olduğuna dikkat çeken Bakan Bayraktar, “İnşallah burada iki tane vakıf üniversitemiz kurulacak, iki tane de devlet üniversitesi olacak. Trabzon bir eğitim şehri, bir kültür şehri, bir merkez, bir ihracat şehri olmak yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hep beraber kardeşlik ve barış içerisinde inşallah Trabzonspor’umuzu da Türkiye’de şampiyon yapma yolunda birlik içerisinde, kardeşçe o da bize yeni bir güç getirecek. Bu duygularla hepinizi en içten sevgilerimle kucaklıyorum” dedi.

Kızılcık, ‘Barışa ve Kardeşliğe Katkı Veriyorlar’

140 ülkeden Türkçemizin ve insanlık değerlerinin yeşermesi için Trabzon’a öğrenci geldiğini söyleyerek sözlerine başlayan Vali Kızılcık, Akçaabat Fatih Stadını dolduran kalabalığa seslenerek, “Dünya barışı için mücadele eden, yaşamlarını bu uğurda sürdüren gönül erlerinin yaptıkları hizmetleri gözlerinizle görmek gönüllerinizle hissetmek üzere bu stadı doldurdunuz. Dünyanın dört bir köşesinden gelen misafirlerimiz Trabzon’umuzda o güzel Türkçeleriyle bizlere değerlerimizi hatırlattılar. Aynı zamanda insanlığa gönülleri vasıtasıyla seslenerek barışa, kardeşliği, insanlığa büyük katkı sağladılar. Onlara bu kutlu yolda maddi imkanları ve dualarıyla katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Bayraktar’a katılımlarından ötürü bir plaket verildi. Olimpiyatların Trabzon ayağına 25 farklı ülkeden 70 öğrenci katıldı. Programa katılan öğrenciler birbirinden güzel eserleri seslendirirken, özellikle Demokratik Kongo ekibinin Giresun yöresine özgü horon gösterisi büyük alkış aldı.,

 

Toplam Okunma Sayısı : 828

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com