Rehber :
   
Orman Ürünleri
Şangün Orman Ürünleri
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
07.08.2013
Bayram Bereketi


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Karadeniz Bölge Başkanı Suat Gürkök: ‘Hem şehir otellerinde hem de yaylalardaki otellerde bayramın başlamasıyla birlikte doluluk oranı artacak’
Trabzon’da Ramazan ayı boyunca turizmdeki durgunluk Ramazan Bayramı ile birlikte yerini hareketliliğe bırakacak. Trabzon’da merkez ve yaylalarında bulunan otellerde Ramazan ayı nedeniyle doluluk oranlarında düşüş yaşandı. Ramazan ayının bitmesiyle yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde yerli ve yabancı turistler otellerde erken rezervasyon yaptırdı. 15 Ağustos’da Sümela Manastırı’nda düzenlenecek ayin ile birlikte Trabzon’da otellerdeki doluluk oranının artması bekleniyor.
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Karadeniz Bölge Başkanı Suat Gürkök, Ramazan ayında Trabzon’da bulunan otellerdeki kişi sayısında düşüş yaşandığını söyledi.

Ramazan ayının bitmesiyle birlikte Arap turistlerin tekrar Trabzon’a gelmeye başladıklarını belirten Gürkök, ‘Ramazan dolayısıyla otellerde durgunluk oldu. Ramazan Bayramı ile birlikte gerek Arap turistler gerekse diğer ülkelerden gelen turistler Trabzon’a gelmeye başladı ve bu durum otellere yansıdı. Doluluk oranları bayram yaklaştıkça artmaya devam ediyor. Ramazan ayında turist ve otel sayısında bir düşüş yaşandı. 20 günlük bir duraklama dönemi geçirdik. Ramazan ayında bunu normal karşılıyoruz’ dedi.

Trabzon’da bulunan otellerde Ekim ayına kadar doluluk oranının devam edeceğini dile getiren Gürkök, ‘Hem iç turizm, hem de Arap turizminde bayram itibariyle doluluk oranı artıyor. Bu ekim ayına kadar devam edecek. Hem şehir otellerinde hem de yaylalardaki otellerde bayramın başlamasıyla birlikte doluluk oranı artacak. 15 Ağustos’da Sümela Manastırında ayin var, bu da otelleri ve turizmi etkiliyor. Dolayısıyla 3 ay turizm oranı bölgemizde büyük bir şekilde devam edecek. Ayin için 3 gün boyunca dışardan gelen turistler olacak. Otellere şuan itibariyle baktığımız zaman doluluk var’ diye konuştu.

Toplam Okunma Sayısı : 5016

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com