Rehber :
   
Kurumlar
İl Kültür Turizm Müdürlüğü
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası
Trabzon Valiliği
Trabzon Mes. Eğit. Bil. Mer.
Beşikdüzü Belediyesi
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
18.06.2009
Suat Hoca Konuştu


Trabzonspor ile ligde 4 şampiyonluk yaşayan ve birçok kupalarda pay sahibi olan teknik direktör Ahmet Suat Özyazıcı, bordo-mavili kulübün yabancı teknik adam arayışına ilişkin olarak, ''Trabzon'da bu işi yapacak Sadi Tekelioğlu, Giray Bulak var, birçok insan var'' dedi. 

Özyazıcı, yaptığı açıklamada, Trabzon'da teknik direktör diplomasına sahip çok hoca bulunduğunu belirterek, ''Bizim dönemimizde teknik direktör diplomalı antrenör çok azdı. Kurslar, fazla açılmıyordu. Ben vardım, 1-2 kişiydik. Şimdi epeyce teknik direktör belgeli Trabzonlu insan, antrenör var. Bunların çoğu da tecrübe kazanmışlar'' diye konuştu. 

Bu teknik adamların kendilerini kabul ettirmiş teknik adamlar olduğunu anlatan Özyazıcı, ''Bunların içinde bir yığın insan var. Sadi Tekelioğlu, Giray Bulak var, birçok insan var. Trabzonspor formasıyla uzun yıllar başarıyla hizmet etmiş, antrenörlük hayatına atılmış Ünal da Tolunay da var. Tabi gelmeleri yönetimin seçimine bağlı'' ifadelerini kullandı. 

Son zamanlarda Trabzon insanın kendi insanından uzaklaştığını kaydeden Özyazıcı, şöyle devam etti: ''Yabancı hocaya karşıyım. Bir milliyetçilikten hareket etmiyorum. Ama Trabzon insanının bu işi bildiğini, amatör futbol döneminden bugüne kadar ki dönemde biliyorum. 60 yıldır Trabzon futboluyla ilgiliyim, biliyorum. O zamanda gördüm bizden büyükler Trabzon futbolunu duyurdular. 2 defa amatör takım şampiyonu olduk, ikinci lig birinci ligde şampiyonlar yaşadık. Bu yörenin insanları yöneticisiyle, futbolcusuyla, antrenörüyle bu işi bilir ve yaparlar. Biz son yıllarda kendi insanımızdan uzaklaştık. Ben demiyorum ki yüzde yüz yerli hepsi futbolcu olacak. Hüseyin bırakılacak deniliyor, bir Trabzonlu Hüseyin oynuyordu. Bir de Tayfun. Bir takım tamamen yabancı oyunculardan oluşuyor. Trabzonspor'u Trabzonspor yapan özellikleri sayıyorum. Dün neydi bugün neden olmuyor. Biz hala dışardan gelenlerden medet umuyoruz. Olay bu.'' 

''YÖNETİMİN GÖRÜŞMELERİNE KARŞI DEĞİLİM'' 

Özyazıcı, yönetimin yurt dışındaki görüşmelerine karşı olmadığını ifade ederek, ''Bu onların tasarrufu. İşin başında onlar. Onlar bilir. Ben kendi şahsi görüşlerimi söylüyorum. Ben olsam böyle yaparım diyorum. Ama Sadri Şener sen de böyle yap demiyorum. Benim dediğimde haklı buldukları taraf varsa uygulasınlar. Ben para alarak konuşmuyorum ki. Trabzonspor'a bu konuştuklarımın içinde yarayan bir şey varsa alıp uygulasınlar. Trabzon insanı bu işi yapar geçmişte yapmıştır, gelecekte de yapar. Ben başkan olsam böyle düşünürüm. Ama bu iş yönetimin bileceği iştir'' dedi. 

Başarı için akıl ve sabrın gerekli olduğunu anlatan Özyazıcı, şunları söyledi: ''Tabi bu işleri yönetecek, bu işlerle ilgili insanların aklı. Futbol ile ilgilenmiş akıllı insanlara ihtiyaç var. Sabırlı bir yönetime ihtiyaç var. Bir meyve fidanı alsanız dikseniz belli zaman sonra meyve veriyor. Doğru bildiğiniz işi doğru yerleştirirseniz, bu sene olmazsa gelecek seneye başarı gelir. İskelet kadroyu korur olmayan yerlere adam alırsınız, 1-2 senede şampiyon adayı kadro yapabilirsiniz. Trabzonspor'un sıkıntısı o. Oyuncu alındığı sene şampiyon olunmazsa yeniden kadro değişiyor. Geçen yıl 20 oyuncu alınmış. Her sene kadro değişirse ne paranız yeter ne uyumlu kadro oluşturursunuz. '' 

Özyazıcı, Trabzonspor'un prensipte anlaştığı Tjikuzu'nun iyi bir futbolcu olduğunu belirterek, ''İyi futbolcu, iyi de oynuyor. Ama bundan önce alınanlar geldikleri takımlarda iyi oynuyorlardı bize gelince oynayamadılar. Demek ki orada bir organizasyon bozukluğu var. O takımlarda oynuyorlardı da bize gelince niye oynayamıyorlar. O da antrenörün işi'' diye konuştu.

Toplam Okunma Sayısı : 2194

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com