Rehber :
   
Web Siteleri
Bölgesel Web Siteleri
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
27.07.2009
Afet Merkezi kuruluyor


Vali Dr. Recep Kızılcık’ın ilk icraatlarından biri Yerel Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon’da ilk göreve başladığı günlerde dillendirdiği yerel afet müdahale ve lojistik merkezi hayali gerçekleşiyor.

 
İl Özel İdaresine ait bin m2 kapalı yaklaşık 3 bin m2 alan bu iş için tahsis edildi.
 
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Vali Kızılcık “Trabzon’da göreve başladığımda engebeli coğrafi yapısı ve yağışlı iklimi ile her zaman sel, çığ ve heyelan afetlerine maruz kalabilecek bölgemizde böyle bir merkezin eksikliği beni şaşırttı. Bu merkezi mutlaka Trabzon’a kazandırmalıyız diyerek çok hızlı bir çalışma başlattık.” dedi.
 
Bölge hinterlandın da Samsun ve Erzurum’dan sonra Trabzon’da kurulacak merkez bölge illerimize hizmet vererek. Afetlerde ilk müdahaleyi en kısa zamanda yapacaktır.
 
Afetlerde ilk müdahalenin önemine vurgu yapan Vali Kızılcık;
 
“Bugünlerde tabii afetlerle uğraşıyoruz. Giresun’da ikinci defa önemli bir hasar oldu. Rize ve Trabzonumuzda heyelan dışında ciddi bir riskle karşılaşmadık. Ama bu yarın böyle bir riskle, tabii afetlerle karşılaşmayacağız anlamına gelmez. Devlet olarak bu tür durumlarla karşı karşıya kalabileceğimizi öngörerek anında müdahale etmemiz gerekiyor.
 
Kızılayın da desteği ile Trabzonumuzda bir Lojistik Afet Merkezi kurma kararı aldık. Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali’nin de hemşerimiz olmasının avantajını kullanarak merkezimizin çok kısa zamanda kurulmasını gerçekleştireceğiz.” dedi.
 
Lojistik merkezin kurulması ile kısa zamanda bu tür afetlere müdahale de bulunularak can ve mal kaybını önüne geçilecek.
 

Son günlerde komşu illerimizde yaşanan can ve mal kayıplarına neden olan sel felaketinin yaşandığı bu günlerde böyle bir atılım vatandaşlarca memnunlukla karşılandı.

Toplam Okunma Sayısı : 1470

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com