Rehber :
   
Yöresel Ürünler
İslamoğlu Gıda
İskenderoğlu Şarküteri
İmamoğlu Yöresel Ürünler
Sürbisa & Sürmene Bıçakçılık
Trabzon Silah Sanayi
Gurme 61 Şarküteri
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
31.07.2009
Dokap toplantısında Kalkınma Ajansı konuşuldu


Dokap toplantısında Kalkınma Ajansı konuşuldu
 
Doğu Karadeniz İlleri Hizmet ve Kalkınma Birliği encümen toplantısı Vali Dr. Recep Kızılcık başkanlığında yapıldı.
 
Trabzon’a atanmasından sonra ilk defa gerçekleştirilen toplantıda; birliğin ana faaliyeti olan TR90 Bölgesel Kalkınma Programında bugüne kadar olan çalışmalar, idari, teknik ve mali konularda ilgililerden brifing alan Vali Kızılcık, bu tür kuruluşların iller arasındaki eşitsizliğin ortadan kaldırılması olduğuna vurgu yaparak “Projelerin sayısının çokluğu önemli değil, önemli olan kaliteli uygulanabilirliği olan projelerin yapılmasıdır. Burada her kurumun birbirinden haberi olmadan birçok proje yaptığını tespit ettim. Oysa projeler bir koordine içerisinde ve konunun uzmanı kişilerden oluşan bir birim tarafından yapılması ve denetlenmesi gerekir.”dedi.  Öte yandan Vali Kızılcık Birliğin 6 ilde yürüttüğü 213 proje ve 24 milyon avroluk program sayesinde kazanılan deneyim, birlikte çalışma kültürü ve kapasitenin kalkınma ajanslarına aktarılmasının gerekliliğine de değindi.
 
Vali Kızılcık Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulan TR90 Bölgesi Kalkınma Ajansında nitelikli ve uzman personelin istihdam edilmesi illerin kapasitesini de arttıracağını da belirtti.

 Vali ayrıca, encümen üyelerine Trabzon da kurulacak ve bölgeye hizmet verecek olan kalkınma ajansı hakkında da bilgi vererek bu ajansa alınacak olan elemanların özellikleri hakkında ki kriterlere de yer verdi. Bu çerçevede encümen üyelerine “illerinizde ki çalışma ofislerinde istihdam edilecek personelleri seçerken veya önerirken siyasi kaygılar taşımadan tamamen objektif düşüncelerle donanımlı, işini bilen konusunda uzman ve deneyimli olan kişilerin seçilmesini tavsiye ediyorum.” dedi.

Toplam Okunma Sayısı : 1416

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com