Rehber :
   
HES Firmaları
Sezerler Enerji
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
18.08.2009
Böcek Yüzünden Rusya Federasyonu İhraç Edilen Şeftaliyi Geri İade Ediyor


Doğuş gıda nakliyat Ticaret şirketi sahibi Muharrem Taflan  Rusya Federasyonu’na  ihracat edilen  şeftalinin Türkiye’de mevcut olan thrips adında bir böceğin şeftalinin üzerinde bulunmasından dolayı Rusya federasyonu tarafından geri iade edildiğini belirterek şunları belirtti.

 

Taflan “ İhrac  ettiğimiz şeftalinin analiz raporları alınarak(uygundur)Rusya federasyonuna  gitmek  üzere yolladık. Fakat Rusya Federasyonu tarafından thrips böceği adı altında bir böceğin bulunduğunu söyleyerek yapılan şeftalileri geri gönderdi.Tarım müdürlüğü tarafında tekrar yapılan analiz sonrası insan sağlığını etkileyecek herhangi bir şey olmadığını söyleyerek bize gelin malın sağlıklı olduğunu ifade ettiler.Yalnız Samsun’dan gelen bir öğretim görevlisi tarafından thrips  böceği bulunuyor ve imha edileceği kararı alınıyor .” dedi.

 

Türkiye Kendi Böceğini Ülkeye Sokmuyor

 

Taflan  şeftalide bulunan thrips adılı böceğin bizim ülkemize ait olduğunu belirterek  “ yaptığımız ihracat ürününde bulunan böcekler Türkiye ait yalnız Bakanlık tarafından sen bu ürünü Türkiye sokamasın diyor ama bu böcek benim böceğim değil ki  Türkiye Cumhuriyeti’nin böceği” diye konuştu.

 

93 Milyar Hibe Edilecek

Taflan; 80 milyar zararı olduğunu belirterek “ yapılan ancak daha sonra böcek yüzünden geri dönen şeftali bize verilen bilgiye göre ima edilecek bizim bu durumda 93 bin TL gibi bir zarar olacak kısacası  80 milyar gibi bir paramız hibe edilecek” dedi. 

 

Şirketimizin İtibarı Zedelendi

 

Şirket sahibi Taflan; 60 kişiye ekmek verdiğini belirterek “ 2005 yılından bu yana biz bu millettin gençlerine ekmek veriyoruz, iş veriyoruz ama gelin görün ki bu gibi durumlarda hem zarar ediyor hem de şirket itibarımız zedeleniyor.Derhal yetkililer tarafından çözüm üretilmesi ve gelecekte bizim yaşadığımız sıkıntıların aynısının yaşanmaması için gereken önlemin alınması lazım.Yoksa bu gidişlen  ihracatın devamlı sekteye uğrayacağı ve firmaların da bu durumda Zaralara uğrayacağı ,ülke ekonomisini de ihracata dayalı olduğu bu sistemde lazım olan döviz girdisinin da sekteye uğrayacaktır” dedi.

Toplam Okunma Sayısı : 2583

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com